Skip to main content

Šest aplikací, které z iPhonu udělají bezdotykový telefon (tip)

“Dobrý den, já bych chtěla ten bezdotykový telefon…”

“Vážně? A nemyslíte spíše dotykový telefon?”

Během práce v Apple jsem dostával spoustu dotazů. A právě tato rozpačitá otázka jedné starší paní mě inspirovala k napsání článku o bezdotykovém ovládání iPhone.

Trochu jsem toto téma nastínil už v článku 6 triků, jak udělat z iPhone jiné zařízení, kde si můžete zahrát na piáno, bez dotýkání se telefonu. Níže jsou popsány aplikace a funkce, které využije každý, kdo má špinavé nebo plné ruce a potřebuje ovládat iPhone či iPad. A nebo si jen chce zamachrovat před kamarády! Vždyť dotykový telefon mají všichni, bezdotykový už budete mít jen Vy!

Keyboard paper – klávesnice na papíře

Bezdotykový iPhone

Psát a nedotknout se iPhonu? Někdo může odpovědět, že jedině s Bluetooth klavesnicí na baterie. Chyba! Jde to i ZDARMA! Pokud se Vám špatně píše na standardní klávesnici v iPhonu, pak je tato aplikace přímo pro Vás a navíc je zdarma! Stačí pouze vytisknout tuto klávesnici na papír a následně začít psát. Všemi deseti, všemi dvěma, jak kdo umí. Nebo jako můj kamarád, který o sobě tvrdí, že píše jako blesk – pokaždé uhodí někam jinam.

Ke stažení na AppStore:appstore

Okarína – dechový hudbení nástroj

Bezdotykový iPhone

Nezažil jsem zatím větší údiv okolí, než když jsem fouknul do svého iPhonu a z něj se začal ozývat zvuk jako z flétny či trubky. A ono to opravdu funguje! Jedná se o nástroj Okarína – kdo zná, ví, že se jedná o dechový nástroj, často z pálené hlíny. Funguje na principu píšťalky a nejčastěji má 12 otvorů, kterými při zakrytí lze měnit výšku tónu. K hraní v této aplikaci není potřeba trénink, stačí jen fouknout do Vašeho iPhonu a dle síly fouknutí lze začít hrát známé melodie. Aplikace Vás již navede, jak přesně foukat, aby melodie zněla například jako The Lonely Shepherd.

Ke stažení na AppStore:
appstore

Voice control nebo Siri

Chudší sestra Siri, reaguje na několik základních povelů, kterými můžete někoho vytočit, zaslat zprávu či spustit hudbu. Jedná se o zabudovanou funkci, která se zapne automaticky při vypnutí Siri. Pokud tedy chcete ušetřit baterii a Siri nevyužíváte, je tato funkce vhodnou volbou. Pokud však potřebujete ovládat telefon při řízení či jiné činnosti, Siri je výborným společníkem!

 

Zábavné video ukazuje, jak lze při pečení využít funkce Hey, Siri!, která aktivuje Siri a umožní bez doteku zadávat instrukce. Zde si malý kuchař aktivuje minutku. No, podívejte se sami!

 

Wave-o-rama – jako mávnutím kouzelného proutku

Prohlížení fotografií bez nutnosti dotknout se displeje iPhonu či iPadu. Ideální, pokud máte nafocené jednotlivé kroky receptu či opravy auta a nyní máte špinavé ruce. Vhodné pro kuchařky, domácí kutily či příležitostné kouzelníky, kteří tak mohou zařadit toto číslo do svého vystoupení.

 

Ke stažení na AppStore:
appstore

Wave control – další mávnutí kouzelného proutku

Ovládání přehrávače hudby. Jednoduchými gesty zvolíte další písničku, zastavíte přehrávání a podobně. Velmi jednoduchý nástroj, kterým můžete ovládat Vás iPhone či iPad a nedotýkat se tak zařízení. Podobnou věc okoukaly i automobilky, které ve vyšších řadách nabízejí potobná gesta pro ovládání rádia a nebo otevírání zadních dvěří.
Ke stažení na AppStore:
appstore

CamMe – ideální spoušť pro selfie

Bezdotykový iPhoneVýborná aplikace, kdy nepotřebujete řešit automatickou spoušť fotoaparátu. 3 nebo 10 vteřin? Kolik je ten správný čas na vyfocení? Prostě jen mávněte na Váš iPhone, až když jste připraveni a za 3 vteřiny s Vám udělá fotka. Tato aplikace se dá dobře použít v případě, že fotíte selfie na nataženou ruku a nechcete dotykem prstu telefon rozkmitat, a dostat tak rozmazanou fotku. Takto jen ukážete telefonu dlaň a když ji dáte pryč, během 3 vteřin máte krásně ostré foto.
Ke stažení na AppStore:
appstore

 

Téměř 50% uživatelů Apple Watch ovládá své hodinky nosem.  Co vy? Máte taky alternativní způsoby ovládání Apple zařízení? Pobavte nás! 

 

Lukáš Thér

Díky práci pro Apple měl možnost potkat stovky uživatelů mobilních zařízení iPhonu a iPadu. Tyto zkušenosti mění v články o netušených možnostech Apple zařízení. Občas ho potkáte, jak jde proti mainstreamu, vždy však s humorem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *