Skip to main content

Apple již v září představí iPhone 7. Opravdu?!?

Je to necelých deset let, co Steve Jobs představil svůj první iPhone, a to takovým způsobem, který všem vyrazil dech… Několikrát po sobě opakoval “Internet – Hudba – Volání”…, aby jako vždy upoutal své publikum. Ke každému zmíněnému slovu specifikoval jednotlivé potřeby uživatelů, které byly rozděleny na tři (doslova tři) zařízení – obyčejný klávesový telefon (s anténkou – strašná představa ツ ). Dále internet, který byl dostupný pouze na Macintoshi nebo na PC. A nakonec hudba, která se poslouchala – ještě dodnes tomu tak je – na iPodech nebo na walkmanech či discmanech. Nakonec publiku vysvětlil, že Apple představuje produkt, který je telefonem, internetovým prohlížečem a iPodem v jednom – iPhone. Pokud byste se chtěli podívat na představení prvního iPhonu, tak pro vás mám na konci článku malé překvapení.

iPhone_evolution

Nikdo nečekal takový zázrak, ani to, co všechno iPhone udělá s trhem a dalšími konkurenty, kteří nedávali Applu takovou naději, stejně jako když byl Steve předsednictvem “vyhozen”. Pro Apple to byl velký zlom, který odstartoval dráhu přenosného internetu, poslechu hudby a zároveň volání v jednom zařízení, kterému se snažili všichni dostat pod kapotu, a tím otevřít brány konkurenci, která nebyla tak schopná. Kvůli tomu následně docházelo k tzv. parodiím mobilních zařízení, které byly levné, nespolehlivé a v podstatě poruchové. To vše vedlo vývoji dalších zařízení, která se jen nepatrně lišila od předchozích neúspěchů, a tak to pokračuje i nadále. Když vezmu v potaz, kolik zařízení má v sobě Android, který musí být přizpůsoben každému hardwarovému vybavení zvlášť, tak mě nenapadá nic jiného než, že ten systém ani nemůže být vychytaný.

Tak jsem se již přesunul do přítomnosti, což je hlavní téma tohoto článku. To, že jsem se o pár řádků výše rozepsal o minulosti, má své opodstatnění. Důvodem je výročí samotného iPhonu. První iPhone byl představen 9.1.2007 a jeho prodej začal 29.6.2007. Tudíž desáté výročí připadá na rok 2017, což mě přivedlo k mé úvaze o představení iPhonu 7, a to je vlastně i název tohoto článku ツ – konečně jsme se sem dostali, to to trvalo že?

 

… není více než pravděpodobné, že by měl iPhone 7 být představen opravdu až v roce 2017? 

 

Jak jste si jistě všimli, celý internet je zaplněn tím, že bude na podzim tohoto roku představen nový iPhone s označením 7. Objevují se různé nákresy zadních krytů – jednou je to s jednou kamerou, podruhé s dual kamerou. Dále se řeší, že iPhone nebude mít hardwarové tlačítko Home button, ale bude čistě dotykové. A tak dále. Ano, jsme v době kdy je možné všechno, ale berme v potaz také to, že je v Applu dosti zkušený tým designerů pod vedením Jonyho Iva, který by nedokázal vypustit do světa takovou hrůzu, která by se takřka shodovala s “parodiemi”, které jsou dodnes kritizovány, navíc stále nejsme v době Sci-Fi.

 

… Ano, jsme v době kdy je možné všechno, ale … stále nejsme v době Sci-Fi.

 

Nedávno jsem na Twitteru zmínil, zda-li již někoho napadlo, že by tento rok iPhone s označením 7 nebyl představen. Důvodem je právě desátý ročník samotného iPhonu, který (jak jsem zmiňoval) bude až příští rok. Ano dávalo by to jistou logiku, protože iPhone 6S Plus byl uveden na trh 2015 na podzim, ale vzhledem k tomu, že tohoto roku, čili 2016, byl představen iPhone SE, takže není více než pravděpodobné, že by měl iPhone 7 být představen opravdu až v roce 2017?

iPhone_7

Dalo by se říci, že se Apple trošku přibližuje svému konkurentovi, tedy Samsungu (věčný konkurent 😀 ), který dokázal vyprodukovat dvojnásobek typů zařízení za jeden rok, ne-li více (upřímně, nesledoval jsem jeho aktivitu, ale zdroj beru jen z vlastního doslechu). Apple zpočátku představoval iPhony jednou za dva roky, a tím pádem byly kvalitnější. To samé se týkalo, a i týká, samotného iOS, který jde momentálně kupředu neuvěřitelnou rychlostí. To, že momentálně Apple představuje nové produkty každý rok, neboť je ovlivněn silnou konkurencí, s kterou se Apple snaží udržet krok.

 

… iOS jde momentálně kupředu neuvěřitelnou rychlostí.

 

Můj názor a má hlavní myšlenka je samozřejmě lehce vyvratitelná a bude, či nebude, potvrzena na podzim tohoto roku. Největší pecka, která nás čeká je iOS10, se kterým jsem, až na pár velkých much, spokojen a nemohu se dočkat ostré, “stabilní” verze. Také nás pravděpodobně čekají nové Apple Watch, a bůhví co ještě.

iOS_10_iPhone

Já osobně bych byl nerad, kdyby vyšel iPhone 7 s extrémními možnostmi, které lidé často ani nevyužijí. Už samotný iPhone 6S je dosti výkoný a předčí všechny testy u konkurentů, tudíž proč vyrábět další výkonný iPhone, který prozatím není nutností vzhledem k hardwarové vybavenosti. Přeci není nutné na iPhonu hrát náročné “pařby” nebo využívat displej těchto rozměrů na pracovní či zábavné činnosti, když jsou tu další úžasné Apple produkty, jako je MacBook, iMac a iPad které jistě splní všechny požadavky, na které iPhone nestačí. Možná dáte za pravdu celému článku, možná se objeví jen pár souhlasných názorů. Pokud ne, rád si přečtu ty Vaše.

Steve Jobs a představení prvního iPhone v roce 2007


Cover photo by MartinHajek.com

Michal Svoboda

Informace o mně? To jako vážně - dobrá! Jsem iOvce. Ano fanatik do Apple produktů a celkového působení kolem tohoto brandu. Jsem také čtenář, miluju vůni knih a jednou bych chtěl mít velkou knihovnu. Rád vtipkuji a nejlepší jsou ti s božím smyslem pro humor. Ale vše má jisté hranice. Zbytek si nechám tak nějak pro sebe. Nesnáším přetvářku a vše kolem obdobného záporu, který dokáže ovlivnit kohokoliv z nás na neurčitou dobu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *