Skip to main content

AirServer: zrcadlete, nahrávejte, streamujte, hrajte si…

AirServer je aplikace, která z vašeho Macu nebo PC udělá streamovací stanici pro AirPlay, Google Cast nebo Miracast. V případě, kdy chcete streamovat obsah z vašeho chytrého telefonu, tabletu či počítače, je AirServer ideálním řešením. AirServer vytvoří z vašeho počítače přijímač pro přenos dat pomocí AirPlay (zařízení Apple), Chrome Cast a Miracast (zařízení s Android nebo Windows).

AirServer ve škole, práci nebo v obýváku

Využití i potenciál této aplikace je ohromné. Typickým příkladem použití je školní učebna, kde v rohu běží PC, které je připojené k dataprojektoru a učitel studentům vysvětluje probíranou látku. Troufnu si však říct, že teprve s AirServer začíná ta pravá zábava. Učitel může procházet třídou a na tabuli promítat obsah svého tabletu – ať už jde o prezentaci, internetový prohlížeč nebo spuštěné video. Pokud studenti pracují na nějakém projektu, mohou se připojit k primárnímu počítači také a sdílet s kamarády výsledky své práce přímo z jejich iPadu, iPhonu nebo jiných zařízení se systémem Android nebo Windows. V případě, že student přednáší prezentaci, už nemusí nosit a zapojovat USB disk, či jiné externí uložiště, ale jednoduše streamuje prezentaci ze svého iPadu a tu pak ovládá z jakéhokoliv místa v učebně.

Učitel může procházet třídou a na tabuli promítat obsah svého tabletu – ať už jde o prezentaci, internetový prohlížeč nebo spuštěné video.

airserver_classroom

 

Business

AirServer ale nenajde využití pouze ve školství. Je ideálním společníkem také v práci, kde musíte prezentovat výsledky své práce, nového výzkumu nebo třeba budoucí vizi firmy svým kolegům. Představte si to. Zasedačka plná lidí; vy přicházíte pozdě, jelikož v centru města byl dopravní kolaps; udýchaní hledáte flash disk, na kterém jste měli veškeré materiály k prezentaci; začínáte šílet, a to ste ještě ani nezačali…..Zde vás zastavím. Osobně to vidím úplně jinak.

Po příchodu do zasedací místnosti pozdravím kolegy; omluvím se za zpoždění; ze své tašky vytáhnu iPad, na kterém dvěma gesty zapnu zrcadlení AirPlay na počítač, který běží někde na druhém konci místnosti. Dalším gestem spouštím prezentaci a… Vše funguje tak jak má. To je AirServer.

…ze své tašky vytáhnu iPad, na kterém dvěma gesty zapnu zrcadlení AirPlay na počítač, který běží někde na druhém konci místnosti. Dalším gestem spouštím prezentaci a…Vše funguje tak jak má. To je AirServer.

airserver_business

 

Domov

Z práce a školy se můžeme přesunout do obývacího pokoje, kde byste s rodinou rádi strávili pár příjemných chvil. S AirServer můžete jednoduše streamovat obsah svého mobilního telefonu, tabletu či počítače přímo do vaší televize. Avšak v případě, že ji máte připojenou k primárnímu/streamovacímu počítači jako externí monitor. Jednoduše se tak můžete pochlubit fotografiemi, které jste ten den pořídili na svůj iPhone, ukázat rodičům projekt, na kterém jste pracovali na svém iPadu či jiném tabletu, nebo třeba společně procházet inzerci rodinných domů na počítači s Windows. To vše z pohodlí gauče, s mobilním zařízením v ruce a velkým, kvalitním obrazem před vámi.

AirServer_universal

 

Další možnosti využití aplikace AirServer

Možností jak využít potenciál aplikace AirServer je mnoho. Všechny jsou založeny na bezdrátovém přenosu dat pomocí Wi-Fi skrze služby AirPlay, Chrome Cast nebo Miracast. V případě přenosu dat mezi Macem a iOS je možné použít dokonce pouze Bluetooth.

Další možnosti využíti jsou hraní her s přáteli – AirServer podporuje připojení více zařízení najednou a rozdělení obrazovky. Nahrávání obrazu – ideální pomocník programátorů pro tvorbu tutoriálů. Další skvělou vychytávkou je i live streaming vašeho mobilního zařízení přímo na server YouTube.

Cena, výhody a použití AirServer

Cena

Aplikaci pro OS X (macOS) a PC je možné stáhnout přímo ze stránek AirServer. Po stažení máte nárok na 7-denní trial verzi, která je samozřejmě zdarma. Poté je nutné si pořídit některou z nabízených licencí. Ty se pohybují od 6,99 € do 18,99 € v závislosti na počtu licencí a jejich využití. Je nutné říci, že uvedená cena je za jednu licenci (1 licence = 1 počítač). Vybírat můžete mezi licencemi pro osobní použití, pro školství nebo pro firmy.

O užitečnosti a funkčnosti aplikace AirServer jsme se přesvědčili nejen my v Appletonu, ale také redakce jako je Cult of Mac,  MacWorld, MacLife, PC Adviser nebo Wall Street Jurnal. Všichni se shodují, že AirServer je to nejlepší, co si pro tyto účely za cenu od 7 € do 19 € můžete pořídit.

Výhody a použití

Velkou výhodu aplikace je její nízká cena v porovnání s Apple TV, Amazon Fire TV a podobnými zařízeními. Obrovskou výhodou je také jednoduchost připojení, nastavení a samotného používání. Po instalaci AirServer na primární streamovací zařízení – Mac nebo PC – už totiž nemusíte stahovat a instalovat dodatečné komponenty do mobilních zařízení. V prostředí, kde je neobvykle zatížená síť nebo kde je více AirPlay nebo Chrome Cast zařízení, je však aplikace pro mobilní zařízení nazvaná AirServer Connect výhodou. Dostupná je v AppStore i Google Play.

V případě že používáte zařízení s kvalitou retina displeje, není to problém, i takový obraz je aplikace schopna přenést. Pro nejlepší možný výsledek je možné obraz na primárním zařízení ještě dále upravovat.

Uživatelé, kteří se bojí o bezpečnost svých dat mohu uklidnit. Přenášení soukromých obrázků či videa je šifrováno.

Vývojářská společnost AppDynamic

AirServer je aplikace vyvinutá společností App Dynamic, která stojí i za projekty jako je Remote HD nebo Air Media Center. Všechny aplikace jsou postaveny na bezdrátovém přenosu souborů, videa, hudby a dalších medií mezi Macem, PC a mobilními zařízeními. Pokud vás zajímají novinky, slevy nebo další akce této vývojářské společnosti, tak je možné je sledovat na FB nebo Twitteru.

Aplikace pro Mac a PC je dostupná na webu AirServer:

AirServer

Aplikace AirServer Connect jsou dostupné v obchodech AppStore a GooglePlay:

appstore

GooglePlay

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *