Skip to main content

Aladin – dokonalá předpověď počasí (tip)

Pokud patříte mezi uživatele mobilního telefonu s operačním systémem iOS a jste vášnivými meteorology, jistě Vašemu oku neunikla propracovaná a dnes již velice populární aplikace na zobrazování děšťových srážek nad ČR s výstižným názvem Aladin – meteoradar ČHMÚ. Pro ostatní tu máme malou recenzi této zajímavé aplikace.

Aladin: Data zobrazovaná pomocí grafů a statistik

IMG_0078Poskytovatelem dat je ČHMÚ. Díky Aladinu lze získavat aktuální grafické informace nejdůležitějších veličin jako je vítr, teplota, srážky a vlhkost. Studio Androworks však ve své stejnojmenné aplikaci přistoupil ke zcela revolučnímu zobrazení dat, které je prezentováno prostřednictvím přehledných grafů.

Po prvotním spuštění aplikace Vás osloví menší textový tutoriál, který poukazuje na základní ovládání aplikace. Po dokončení tohoto tutoriálu Vás aplikace přesune na hlavní obrazovku, která interpretuje náležitá data na jednom jediném místě. Zde vidíte výše zmíněné veličiny, tedy tlak, teplotu, srážky, vlhkost, aj.

IMG_0079Aplikace ke svému využití potřebuje internet a pochopitelně také GPS modul. GPS modul však není hlavní podmínkou, neboť můžete pomocí funkčního tlačítka zvolit vaše místo výskytu, pro které chcete získat informace o počasí, s výhledem až na 48 hodin.

Vrchní část uzpůsobena souhrnnému zobrazení dat pro zvolený čas a místo. V dolní části pak naleznete přehledný graf, pod nímž je časová osa, po které když přejíždíte prstem, tak vám umožňuje získávat informace o počasí v danou hodinu.

Aktualizovaná data se poté promítají právě ve vrchní části displeje. I samotný graf umožňuje běžným posouváním přeskakovat mezi jednotlivými meteorologickými daty.

Ke stažení v AppStore:

appstore

Zdeněk Koutský

Student Střední průmyslové školy Emila Kolbena se zaměřením na Informační Technologii. Zdeněk je také velký fanoušek Applu a ke své práci používá iPhone 5s a MacBook Pro 13" Retina. Zdeněk se také věnuje sportovním aktivitám. Jeho předností je basketbal, ale také si rád zahraje na konzoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *