Skip to main content

AnkiApp – učení pomocí flashcards (tip)

Znáte flashcards?

Jedná se o jednoduchou učební pomůcku, která se užívá především k výuce cizích jazyků, ale dá se použít například i při učení historických událostí, geografických termínů a podobně. Princip je velice jednoduchý. V případě, že se učíte například jazyk, stačí na jednu stranu kartičky napsat slovo v rodném jazyce a na druhou stranu v jazyce, který se právě učíte. Poté, co si kartičky vytvoříte, je můžete využít k učení se pomocí drilů a lepšímu pamatování si informací, díky opakování.

Samozřejmě si tyto kartičky můžete tvořit i papírové, ale pokud se Vám nechce tahat po kapsách spousta papírků a hlídat, jestli se Vám neztrácejí, tak doporučuji aplikaci AnkiApp. V AppStore je velké množství aplikací, které jsou určeny právě k tvorbě těchto kartiček.

Proč doporučuji právě tuto aplikaci?

Protože je dostupná jak pro iOS, tak pro OSX, zaručuje kvalitní synchronizaci mezi všemi zařízeními a je zcela zdarma.

AnkiApp, flashcards

Tvorba flashcards

Tvoření kartiček přes aplikaci AnkiApp je snadné a nabízí velké množství možností. Můžete samozřejmě přidávat text, který je možné psát v různých barvách a velikostech. Kromě textu můžete také pořizovat zvukový záznam, či přidávat obrázky, což může pomoct k tomu, abyste si informace zapamatovali lépe a rychleji. Mimo to, že si kartičky můžete vytvářet sami, Vám také aplikace nabídne mnoho již předpřipravených kartiček z různých oborů.

Poté, co si flashcards vytvoříte nebo stáhnete již předpřipravené, se stačí začít učit.

Jak učení probíhá?

V aplikaci se Vám jedna strana kartičky – například české slovíčko či letopočet, Vy si promyslíte, jak se slovíčko řekne v jazyce, který se učíte nebo jaká událost se k danému datu stala. Pak už stačí jen kartičku otočit, abyste viděli správnou odpověď. Po otočení kartičky máte možnost ohodnotit, nakolik už informaci kterou se učíte umíte. AnkiApp Vám bude na základě tohoto hodnocení opakovat častěji věci, které umíte méně. To, co už umíte se objeví občas také, abyste si naučené věci i nadále opakovali a nezapomněli je. Také Vám za základě Vašeho hodnocení bude ukazovat statistické údaje o tom, jaký děláte pokrok.

AnkiApp si můžete stáhnout pro iOS a také pro OSX. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit tvorbu kartiček na Macbooku či iMacu, jelikož je to rychlejší a pohodlnější. K samotnému učení pak doporučuji používání iPhonu či iPadu, třeba když zrovna čekáte na autobus.

Pokud byste potřebovali poradit, jak tuto aplikaci využívat, neváhejte nás kontakovat, a to prostřednictvím Apple Poradny (pravý dolní roh obrazovky), naší Facebook stránky Appleton Magazín nebo jednoduše pomocí e-mailu: appleton.mag@gmail.com, rádi Vám pomůžeme.

Hanka Suderová

Studentka čínské filologie a kulturní antropologie s velkým zájmem o společnost Apple a její produkty. Věří tomu, že technologie by měly lidem především ulehčovat práci. Jejich největší přínos vidí ve vzdělávání, a proto tomuto tématu věnuje nejvíce času. Kromě zájmu o nejnovější technologie se ráda potápí, lyžuje a poznává cizí kultury. Twitter - @hankasuderova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *