Skip to main content

Aplikace Jdu do školy! (tip)

Aplikace Jdu do školy! je určena dětem, které se jsou právě před zápisem či nástupem do první třídy.

Jedná se o aplikaci, kterou si můžete stáhnout zdarma. Obsahuje různé úkoly, díky kterým by si měly děti osvojit dovednosti, které by před nástupem do školy měly ovládat. Konkrétně se jedná o úkoly zaměřené na zrakové a sluchové vnímání, orientaci v čase a prostoru, a také na myšlení a řeč a matematické myšlení.

Snímek obrazovky 2016-03-08 v 19.06.56Všechny úkoly jsou zasazeny do příběhu, který vypráví veselý myšák Adam, který si říká Eidam. Mimo to, že vypráví příběh, dětem zároveň vysvětluje, co mají za úkol a dává jim zpětnou vazbu, aby hned věděly, co se jim povedlo a co naopak ne. Za každý splněný úkol děti dostanou kapičku vody do konvičky. Když se jim podaří konvičku naplnit, mohou myšákovi pomoc se zalitím jeho květiny.

Výborné je, že si rodiče mohou zobrazit výsledky, kterých děti dosahují, a mít tak přehled o tom, jak se dětem v jednotlivých kategoriích daří.

Zrakové vnímání a orientace v prostoru

V první hře děti pomáhají myšákovi s úklidem jeho pokoje. Jejich úkolem je z poliček odstranit věci, které na ně nepatří. Jedná je tedy o cvičení zrakového vnímání. V dalším úkolu děti pomáhají s balením kufru na výlet. Eidam jim říká, které věci mají v jeho pokoji najít, aby si je mohl zabalit. Popisuje jim detailně, kde se věci nachází. Tato hra je zaměřená na rozvoj orientace v prostoru.

Orientace v čase

Děti mají za úkol pomoct myšákovi seřadit obrázky, které vyfotil. Jejich úkolem je seřadit je podle toho, co bylo dříve, a co bylo později (viz obrázek níže).

Snímek obrazovky 2016-03-08 v 18.44.27

Sluchové vnímání

Děti si mohou rozvíjet své sluchové vnímání díky rozhodování se, zda se slova, která myšák říká, rýmují. Další hrou v této kategorii je určování počtu slabik ve slovech, která jim opět říká Eidam. Počet slabik děti určují poklepáním na bubínek.

Myšlení a řeč

Dále mají děti za úkol spojovat kartičky, které k sobě patří (vlevo). V následující hře mají hledat kartičky, které na sobě mají namalované protiklady (vpravo).

Snímek obrazovky 2016-03-08 v 18.46.55

Matematické myšlení

V dalších dvou hrách, mají děti za úkol seřazovat věci podle velikosti nebo počtu. Jejich posledním úkolem, je pokládání předmětů na asteroidy, podle pokynů, které jim myšák dává. Například zde bylo úkolem uspořádat hrníčky tak, aby jich na zeleném asteroidu bylo o jeden víc než na žlutém.

Snímek obrazovky 2016-03-08 v 18.50.59

Ke stažení v AppStore:

app

Výbornou vzdělávací aplikací pro děti je také Matematika pro prvňáky, o které jsem psala dříve.

Hanka Suderová

Studentka čínské filologie a kulturní antropologie s velkým zájmem o společnost Apple a její produkty. Věří tomu, že technologie by měly lidem především ulehčovat práci. Jejich největší přínos vidí ve vzdělávání, a proto tomuto tématu věnuje nejvíce času. Kromě zájmu o nejnovější technologie se ráda potápí, lyžuje a poznává cizí kultury. Twitter - @hankasuderova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *