Skip to main content

Apple Poradna pro Mac OS X

Potřebujete poradit s Mac OS X? Nevíte co je to Apple ID nebo jak nastavit iCloud? Od toho je tu Apple Poradna pro Mac OS X.

poradnaPrávě pro Vás jsme spustili Apple poradnu, kde se nás můžete zeptat na cokoliv ohledně operačního systému OS X. Apple Poradna je pro Vás dostupná on-line každý všední den a nabízí rychlou a kvalitní podporu. Pokud nás nezastihnete online, tak nám i tak můžete zanechat zprávu, která nám bude doručena prostřednictvím e-mailu a my o Vás budeme ihned vědět. Všechny dotazy vyřizujeme tak rychle, jak je v našich silách.

Rádi Vám poradíme s nastavením a správou vašeho systému OS X. Když to bude v našich silách, tak společně problém vyřešíme. V opačném případě Vám doporučíme takové řešení, které Vám bude vyhovovat.

jak se s námi můžete spojit? Jednoduše !

 1. Nejrychlejší cesta jak zodpovědět Vaše dotazy je přes online Apple podporu, tedy fialové okno v pravém dolním rohu Vaší obrazovky
 2. Prostřednictvím e-mailu: appleton.mag@gmail.com
 3. Prostřednictvím sociálních sítí FACEBOOKGOOGLE+ nebo TWITTER

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Komentářů: 6

 1. Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli MacBook Air koupený v USA bude fungovat stejně jako zakoupený v České republice.
  Děkuji za odpověď

  1. Ano bude fungovat stejně, ale nebude mít českou klávesnici – chápej fyzickou českou klávesnici. Zde je však možné koupit českou nebo nechat vyměnit. Co se týká lokaizace, tak při prvním nastavení Macu vždy nastavujete oblast, jazyk, časové pásmo atd, takže v používání v ČR není problém. Mějte však na paměti, že mezinárodní záruka je “pouze” rok.

 2. Zdravím. Snažím se dát do kupy můj starý MacBook Pro 2009. Bohužel, nemohu se dostat do recorvery. Absolutně na žádnou klávesovou zkratku nereaguje, vyzkoušen jak plotnový, tak SSD disk. Oba disky jsou v pořádku, jiný MB je bere.
  Pro vysvětlení co se po zapnutí děje – při klávesových zkratkách (CMD+R) se ukáže složka s otazníkem, pokud zkouším bootovat z USB, ukáže se “přeškrtnuté kolečko” (obdoba značky zákaz stání).
  Podnikl jsem zoufalý pokus, naklonoval jsem OSX z jiného maca na HDD, jediné čeho jsem docílil je viz. video.
  https://www.youtube.com/watch?v=f7yIgjN3clk&feature=youtu.be
  Netušíte co to/čím to je? MacBook byl v naprostém pořádku….

 3. Dobrý den, mám Iphone 5S a stále mi nejde aktivovat iMessage. Zkoušela jsem snad všechny návody co jsem našla, ale pořád nic. Máte s tímhle někdo prosím zkušenost a poradil by mi někdo ?

  1. Poradil bych vypnout iMessage, provést hard reset, znovu zapnout. To než se služba imessage zaktivuje může také chvilku trvat.

 4. Ahoj, mám jen 2 dotazy:

  1)sháním nějaký grafický editor, přečetl jsme si ře Pixelmator je dobrý, ale nechce se mi stáhnout prootže mám MacBook Pro (Retina, 13palcový, polovina roku 2014)-software Yosemite XS 10.10. Potřebuji na výrobu letáků a plakátů a chci e naučit s nějakým programem, ale píše to o lepší software..Je nějaká možnost??

  2)Mackeeper co říkáte tomu programu..

  Díky moc za rady

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *