Skip to main content

Apple: Prodeje iPhonů klesají, potvrzují to nové statistiky

Včera, tedy v úterý 25. října 2016, se americká společnost Apple pochlubila s finančními výsledky za třetí kalendářní kvartál a čtvrtý fiskální kvartál roku 2016. Apple za třetí kvartál vypověděl 46,9 mld. dolarů, z čehož čistý profit činí 9 mld. dolarů. Cena akcií se pohybuje okolo 1,67 dolarů. Před rokem ve stejném období se firmě dařilo o mnoho lépe. V té době totiž Apple vykázal neuvěřitelných 51,5 mld. dolarů s čistým ziskem 11,1 mld. dolarů, zatímco cena akcie činila 1,96 dolarů.

Hrubá marže za čtvrtletí činí 38 procent, což je oproti minulému roku menší pokles, neboť v té době hrubá marže byla 39,9 procentní. Mezinárodní příjmy se pohybují okolo 62 procent, nejedná se o vůbec špatné číslo. V současné době je firma držitelem neuvěřitelných 237,6 miliard dolarů, v hotovosti a obchodovatelně cenných papírů.

apple

Za čtvrtletí se Applu podařilo prodat 45,5 mil. kusů iPhonů, minulý rok 48 mil. kusů. iPadům se zase nedařilo, neboť prodeje opět poklesly z 9,9 mil. na 9,3 mil kusů. Jestliže by byla řeč o Apple počítačích, raději bychom dělali, že o prodejích těchto zařízeních nemáme informace. Cupertinská společnost si totiž pohoršila, neboť se prodalo pouze 4,9 mil. kusů iMaců, oproti 5,7 mil. z předchozího roku.

Za celý fiskální rok, společnost Apple vydělala 215,6 mld. dolarů, a to s čistým ziskem 45,7 mld. dolarů. Ve stejném období minulého roku byla však čísla někde úplně jinde – 233,7 mld. dolarů, z toho čistý zisk činil 53,4 mld. dolarů.

Zdroj: MacRumors

Zdeněk Koutský

Student Střední průmyslové školy Emila Kolbena se zaměřením na Informační Technologii. Zdeněk je také velký fanoušek Applu a ke své práci používá iPhone 5s a MacBook Pro 13" Retina. Zdeněk se také věnuje sportovním aktivitám. Jeho předností je basketbal, ale také si rád zahraje na konzoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *