Skip to main content

Apple si pro veřejné beta testery připravil macOS Sierra beta 2

Apple úterý, 27. června, vydal druhou beta verzi připravované aktualizace macOS Sierra. Update je dostupný nejen registrovaným vývojářům pro účely důkladného testování.

Druhá beta, kterou cupertinská společnost uvolnila, přichází více než týden od vydání finální verze macOS Sierra, a zhruba týden po vydání první bety macOS Sierra 10.12.1 beta 1. Aktualizaci s označením 16B2333a lze stáhnout přes Software Update v Mac App Storu, anebo také na oficiálních stránkách Apple Developer Center. Nový update je dostupný nejen registrovaným vývojářům, ale taktéž veřejným beta testerům.

macos-sierra-

Nová, leč malá aktualizace přináší nemálo oprav chyb, které se nacházely v první beta verzi a samozřejmě v aktuální finální verzi macOS Sierra. Samozřejmostí je vylepšená stabilita a výkon celého systému. Bližší informace o nové aktualizaci bohužel nemáme. Každopádně o novinkách vás budeme informovat prostřednictvím článku.

Krátké shrnutí novinek v macOS Sierra

Americká společnost Apple na svém každoročním WWDC představuje nové systémy. Ta letošní se konala 13. června, a právě zde jsme se dočkali nového nástupce El Capitana – macOS Sierra. Nově připravovaný operační systém pro Apple počítače nepřináší velké změny v designu jako třeba OS X Yosemite. Soustředí se totiž především na nové funkce, tak jako iOS 10.

macOS Sierra beta 2, jaké jsou novinky?

Co si budeme povídat, nová beta verze toho prostě mnoho nového nenabízí. Apple se snaží především ladit chyby, tudíž jsme se dočkali opravy nejrůznějších typů chyb – pády aplikací a další. Cupertinská společnost se také zaměřila na bezpečnost a celkovou stabilitu systému. Podle reakcí pod článkem zahraničního webu MacRumors se uživatelé dočkali lepší výdrže baterie a rychlejší odezvy systému. To je pro nás koncové uživatele to nejdůležitější.

Nicméně, jen přece jsme se dočkali malé novinky. Auto Unlock přes chytré hodinky Apple Watch je nově dostupný. K tomu, abyste svůj Mac počítač odemkli pomocí Watch, je zapotřebí aby váš iCloud účet měl dvoufázové ověření. Dále potřebujete Apple počítač starý maximálně tři roky (2013). Nutností je samozřejmě iPhone s nejnovějším iOS 10 a Apple Watch s watchOS 3.

Jste vývojář či vývojářka? Pokud ano, nainstalovali jste nejnovější betu? Napište nám do komentářů pod článek!

Zdroj: MacRumors

Zdeněk Koutský

Student Střední průmyslové školy Emila Kolbena se zaměřením na Informační Technologii. Zdeněk je také velký fanoušek Applu a ke své práci používá iPhone 5s a MacBook Pro 13" Retina. Zdeněk se také věnuje sportovním aktivitám. Jeho předností je basketbal, ale také si rád zahraje na konzoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *