Skip to main content

Apple Silicon Case – stylový obal pro iPhone (recenze)

Obalů a pouzder pro iPhony je na trhu opravdu hodně. Některé jsou velmi povedené, jiné nikoliv. Mnou recenzované pouzdro se řadí k těm více povedeným. Toto pouzdro je vyrobeno přímo Applem a tomu také odpovídá i cena. V nabídce je mnoho barev, ale ceník pouzder se liší podle toho, zda je pouzdro kožené, nebo silikonové. Silikonový obal vyjde v českých obchodech na 999,- Kč a kožený se vyšplhá i přes 1 500,- Kč. To není zcela jistě malá částka, ale na druhou stranu, pouzdro je originální od Applu.

Modrý obal

Na svém iPhonu 6S mám již asi půl roku modrý silikonový obal. U obalu je opravdu vidět, že ho vyráběl Apple (jako důkaz, je nápis na vnitřní straně – Designed by Apple a nakousnuté jablíčko na zádech). Když už jsem u vnitřní strany, tak ta má velice příjemný materiál. Pouzdro má styl, je kvalitní a na iPhone padne jako ulité. Co se týče pevnosti, je spíše ohebné, než tvrdé. To ale neznamená, že váš iPhone neochrání – právě naopak.

Modrý obal

Pokud máte zálusk na silikonové verze těchto obalů, tak si můžete vybrat z široké nabídky barev – přes klasickou černou, svítivou žlutou, zelenou, modrou až po oranžovou. Naopak kožené verze jsou trochu konzervativnější – nabízí se bílá barva, několik odstínů hnědé atd. Pokud srovnám jiná pouzdra, jiných značek, tak většina z nich, dle mého názoru ruší design a vzhled iPhonu. To se ale u tohoto obalu neděje. Pouzdro jde ruku v ruce se vzhledem telefonu.

Je dobré zmínit, že tyto obaly jsou kompatibilní jak s iPhony 6 tak i 6S. Což je dobrá zpráva, protože pokud jste, jako já, upgradovali z iPhonu 6 na 6S, nemusíte měnit obal. Apple Silicon Case je ve všech směrech skvělý obal. Velice chválím vystouplý okraj obalu kolem displeje, takže pokud iPhone leží displejem dolu, nikdy se nemůže poškrábat, protože leží stále na pouzdře. To platí i o případném pádu na zem. Pokud používáte tento obal, tak se Vám teoreticky nikdy nemůže rozbít displej následkem pádu, protože obal chrání i hrany displeje a vystupuje cca 2mm nad povrch.

Mám ale jednu výtku –  na povrch obalu se zachytávají velmi snadno otisky prstů či nečistoty, a to například i z kapes. Pokud tedy máte zaprášenou, nebo trochu špinavou kapsu, budete obal často čistit.

Po půl roce používání ale musím říci, že stále vypadá jako nový a tak pouzdro rozhodně doporučuji. Pouzdra můžete zakoupit na www.apple.cz, nebo ve kterémkoli Apple Premium Reseller.

Hodnocení Apple Silicon Case:

     + Plusy

  • kvalita zpracování
  • kompatibilita s iPhony 6 a 6S
  • široký výběr barev
  • obal chrání i hrany displeje
  • nakousnuté jablíčko na zádech 🙂

      – Mínusy

  • materiál, na kterém se usazuje prach (například i nečistoty z kapes)
  • cena

www.apple.cz

Marek Smékal

Jsem mobilní fanoušek, používám jablečná zařízení. Mám firmu, pracuji a studuji. Rád sportuji (lyže, běh, golf), mám rád dobré filmy a seriály. Sledujte mě na Twitteru :) - @MarekSmekal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *