Skip to main content

Apple vydává vlastí iKnihu!

Kniha nese název „Designed by Apple in California“ a obsahuje 300 stran, na kterých najdete 450 fotografií mapujících dvacet let designu Applu. Na fotografiích neuvidíte pouze samotné produkty, ale i jejich výrobní procesy.

Kniha zachycuje vizuální historii od iMacu po Apple Pencil, a to kompletně s popisy inovativních materiálů a technik, zachycujících každý detail. Zpracování knihy je na vysoké úrovni, jak jsme již tradičně u produktů Apple zvyklí. Tisk byl obstarán za použití osmi barev a speciálních inkoustů na speciálně frézovaném německém papíře s matně stříbrnými hranami.

“Designed by Apple in California”

Vývoj této knihy trval 8 let a byl prováděn s největší péčí, která byla věnována také produktům uvnitř. Kniha není jen poctou designu, inženýrství a výrobním metodám, které jsou pro Apple vlastní, ale i pro geniálního Steva Jobse.

Kniha není jen poctou designu, inženýrství a výrobním metodám, které jsou pro Apple vlastní, ale i pro geniálního Steva Jobse.

Kniha s tvrdou vazbou je k dostání ve dvou velikostech, 10.2 x 12.8 palců (260 x 324 mm) a 13 x 16.3 palců (330 x 413 mm). Z mého pohledu nás můžou mrzet pouze dvě skutečnosti, a to cena knihy a její (ne)dostupnost. Za menší verzi knihy zaplatíte 199$ a za větší verzi 299$. Ne každý nadšenec bude ochoten za knihu zaplatit v přepočtu okolo pěti tisíc korun. A i kdyby ano, knihu bohužel není možné v České republice zakoupit. Pro nákup knihy tak musíte zavítat nejblíže do sousedního Německa. Dostupná je také ve Spojených státech, Austrálii, Velké Británii, Francii, Hongkongu, Japonsku, Tchaj-wanu a v Koreji.

Autor: Dominik Hrneček

 

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *