Skip to main content

Apple Watch Series 2: Vše, co potřebujete vědět

Apple Watch

Od prodeje prvních Apple Watch uběhlo 18 měsíců. Za tu dobu se z velice nízké příčky oblíbenosti dostaly na druhou příčku ihned pod značku Rolex. I přesto se vlastně staly číslem jedna na trhu, neboť zpočátku nikdo nevěřil v jejich úspěch… Nyní jsou zde Apple Watch Series 2 🙂

Co nás čeká? WatchOS 3, který nabídne nespočet vylepšení, co se týče nového vzhledu uživatelského rozhraní. Nabídne nám nové možnosti skrze reakce na zprávy, na které bude možno reagovat kresbou znaků na displej, ty se poté přeformátují do klasického textu. Dále nám nabídne možnost jednoduchého zadávání znaků čínštiny či japonštiny a další. To není vše, co od WatchOS 3 můžeme očekávat.

Apple Watch Series 2

Ano, dostali jsme se k druhé sérii hodinek. Prošly řadou skvělých a velice užitečných úprav. Mezi ně patří především vodotěsnost! Ano je to tak, vodotěsné Apple Watch Series 2, které potěší všechny plavce, kteří si chtějí měřit tep během plavání a následně nechat svá data přenášet přímo do iPhonu, aniž by potřebovali jiné a nezajímavé trackery. Tato generace umožní ponor až do 50 m. Nemusíte mít obavy o mikrofon či reproduktor. Vše bylo řádně promyšleno. Apple nezklamal a zavedl speciální reproduktory, které umožní odvádět vodu tak, aby nedošlo k internímu poškození hardwaru hodinek.

Mezi další novinky druhé série hodinek paří především GPS. Stávající hodinky využívaly GPS iPhonu. Nyní budeme moct pomocí hodinek sledovat náš pohyb, aniž bychom museli používat telefon. Také bude možno sdílet polohu s přáteli a podporovat je v aktivitě. Apple se především soustředil na to, aby byla využitelnost ponoru a voděodolnost využita naplno. Věnovali výzkumu plavání a potápění mnoho času, aby vytvořili dva různé algoritmy, které dokáží měřit spalování kalorií, a tak vytvořit plán ke sportovnímu úspěchu.

Další novinkou je vylepšení displeje, který bude jasnější, díky čemuž bude lepší čitelnost při vysokém osvětlení.

Hardwarové specifikace nových Apple Watch Series 2:

 • Dvoujádrový procesor S2
 • Zabudovaná GPS
 • Voděodolné do 50 metrů
 • Ion-X sklíčko
 • 2x jasnější Retina displej s Force Touch (1 000 nitů)
 • Keramická zadní strana
 • Digital Crown
 • Snímač tepové frekvence, akcelerometr a gyroskop
 • Snímač okolního osvětlení
 • Směrový reproduktor a mikrofon
 • Wi-Fi (802.11b/g/n v pásmu 2,4GHz)
 • Bluetooth 4.0
 • Výdrž baterie až 18 hodin
 • WatcOS 3

WatchOS 3

Jak bylo zmíněno na začátku. Nový systém nás překvapí v nových “barvách”. A to v podobě uživatelského rozhraní a jeho ovládání. Můžeme se taktéž těšit na mnohem výkonnější systém, který nám umožní rychlejší načítání aplikací běžících na pozadí, kde se aktualizují.

Na zprávy bude možno odepisovat pomocí kreslení znaků na displeji. Ty se poté přeformátují do klasického textu, a díky přidané možnosti bude možné vkládat i čínské či japonské znaky.

K velice zajímavým aplikacím patří ViewRange. Ta bude dostupná pouze pro Apple Watch Series 2. Tato aplikace má hlavně oznamovat zajímavá místa (například hory či těžce dostupné lokace pro záchranou službu) a bude vám hlídat trasu a varovat vás, abyste z ní nesešli a předešli tak dezorientaci v dané oblasti.

Apple Watch NIKE+

Po představení hodinek druhé řady, byl na pódium pozván prezident společnosti Nike – Trevor Edwards, který hovořil o kvalitní spolupráci s Applem. Taktéž zmínil 40 let, což je doba po kterou se samotný Nike zaměřuje na běh a zdravý pohyb. A tak po dlouhé době nastala změna a implementace aplikace Nike+ Run Club a Apple Watch.

Aplikace Nike+ Run Club vás bude motivovat zprávami, které vás budou podporovat v běhu. Dále Nike vložil funkci která se nazývá “Just Do It Sundays”, která vyzve běžce z celého světa k nedělnímu běhu. V den kdy jste ještě nebyli běhat se vás Watch zeptají “Are we runnig today?” a k tomu dodají pár informací. Například jak dlouho je to od vašeho posledního běhu nebo o aktuálním počasí.

apple-watch-nike-plus-several

Další zajímavou novinkou, týkající se NIKE+ jsou řemínky, které oslní každého sportovce, neboť jsou prodyšné a s elegantním designem. Dostupné budou ale až ke konci tohoto roku.

A nakonec pár zajímavostí pro nadšence Pokémon GO. Hra bude nově dostupná i pro Apple Watch, takže budete mít přehled o vašich miláčcích v Pokébalech. Bude možno je trénovat, a hodinky vám pomocí GPS budou oznamovat, v jaké lokalitě se nachází a kde je nejbližší Pokéstop. Nadšenci ví a budou jistě spokojeni 🙂

Dostupnost

Series 2 budou dostupné od 16. září a to hned ve třech provedeních: hliníkové, z chirurgické oceli a nově i keramické.

Cena Apple Watch Series 2 začíná na 369 USD, u Apple Watch Series 1 je cena o 100 dolarů nižší, tedy $269. 

Co se řemínků týče, přibyla nová edice, která vznikla ve spoluráci s Hermés. Jedná se o kvalitní kožené řemínky světové značky, které jistě oslní všechny módní nadšence.

Michal Svoboda

Informace o mně? To jako vážně - dobrá! Jsem iOvce. Ano fanatik do Apple produktů a celkového působení kolem tohoto brandu. Jsem také čtenář, miluju vůni knih a jednou bych chtěl mít velkou knihovnu. Rád vtipkuji a nejlepší jsou ti s božím smyslem pro humor. Ale vše má jisté hranice. Zbytek si nechám tak nějak pro sebe. Nesnáším přetvářku a vše kolem obdobného záporu, který dokáže ovlivnit kohokoliv z nás na neurčitou dobu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *