Skip to main content

Apple Watch

Jaký byl můj pohled na Apple Watch a proč se změnil?

Stojí to za zamyšlení. Z počátku jsem měl dojem, že Apple Watch nejsou žádným zázrakem, protože se jedná o drahé a na první pohled nepoužitelné hodinky, které jsou pouze součástí povedené reklamní kampaně Applu.

Tento můj prvotní dojem se však brzy změnil. Postupem času mi došlo, že se nejedná jen o kvalitní marketing. Pochopil jsem, že Applu jde stále o to stejné – vytvořit produkt, se kterým bude zákazník spokojený. Produkt, který se stane součástí jeho života.

Podařilo se to Applu znovu? Staly se Apple Watch součástí mého života?

Můj den s hodinkami začíná už v posteli, kde mne svými jemnými vibracemi budí. Na hlasité vyzvánění budíku jsem si odvykl, protože jsem se již nějakou dobu nechal budit sportovními hodinkami. Oproti těm jsou ale Apple Watch něžné a já se tak probouzím do klidného rána. Pouze tapnu na displej a vstanu, není potřeba mě budit po dalších deseti minutách znovu a znovu.

Poté, co jsem probuzen, uvařím si kávu a přečtu si zprávy – v tomto případě používám raději iPhone, přece jen je na delší čtení vhodnější větší displej – zvlášť, když jste po ránu rozespalí. Apple Watch se ale dostávají ke slovu velmi brzy, jelikož již při čištění zubů se Siri ptám, jaké bude dnes počasí. Dle odpovědi volím oděv. Ranní komunikace s hodinkami tím však nekončí. Siri mi totiž vzápětí odpovídá na to, jaké události na mne čekají v Kalendáři.

A to není vše. Na řadu přicházejí aplikace, které mohu do hodinek nechat zrcadlit z iPhonu. Mezi ně patří například Timelines. Ta mi pomáhá měřit čas, který trávím nad svými projekty. Pokud se potřebuji soustředit na jeden jediný úkol a nechci být vyrušován, spouštím Pomodoro – to ovládám taktéž z hodinek a telefon mám odložen opodál.

Poté zamířím do práce. Cestou mi Apple Watch oznámí, že jsem splnil svou denní aktivitu v podobě několika tisíc kroků. S dobrým pocitem, že mám hotovo, kráčím dál s hudbou v uších, kterou ovládám ze zápěstí, zatímco iPhone mi odpočívá v kapse.

A! Měl bych se napít, připomínají mi hodinky!

Přicházím do práce, sedám si ke stolu, soustředím se na práci a v tom jemné poklepání na zápěstí. Už dlouho sedím. Měl bych se postavit a minutu chodit, aby se mi prokrvily končetiny. Splněno a pochvala k tomu. To mě vždy potěší!

Konec pracovní doby. Stavuji se do oblíbené kavárny, abych si odpočinul při kávě a napsal článek. Poté začínám na Apple Watch odškrtávat úkoly z To-Do listu. Telefon se mi nechce lovit. Přes hodinky to jde velice jednoduše a svižně.

Cestou domů mi na zápěstí klepou kamarádi a známí, kteří mě shánějí přes nejrůznější sociální sítě nebo iMessage. Jednoduše odpovídám z Apple Watch, protože je to snadné, a navíc je to prostě cool 🙂 Mikrofon je citlivý a redukuje šum, takže si s hodinkami rozumíme. Hotovo. Poslat jako hlasovou zprávu nebo audio? Předem znám odpověď. Pokud to bude audio, vynechám výrazy typu „vykřičník, tečka, čárka…“, abych nepůsobil tak trochu jako blázen.

Po příchodu domů kontroluji stav baterie, z ranních 97 % se stalo 58 %, což je dle mého názoru velmi pozitivní zpráva. Očekával jsem větší spotřebu.

Na konci dne si uvědomuji, že hodinky na zápěstí téměř necítím – tedy v negativním slova smyslu. Nejsou těžké, netlačí, jsou bytelné a po všech stránkách praktické. Apple Watch bych se už nevzdal, už z toho důvodu, že díky nim méně koukám do telefonu.

Věřím, že toto není poslední článek o Apple Watch, protože se očekává, že nová verze hodinek bude méně závislá na iPhonu. Uvidíme, co budoucnost přinese.

Michal Svoboda

Informace o mně? To jako vážně - dobrá! Jsem iOvce. Ano fanatik do Apple produktů a celkového působení kolem tohoto brandu. Jsem také čtenář, miluju vůni knih a jednou bych chtěl mít velkou knihovnu. Rád vtipkuji a nejlepší jsou ti s božím smyslem pro humor. Ale vše má jisté hranice. Zbytek si nechám tak nějak pro sebe. Nesnáším přetvářku a vše kolem obdobného záporu, který dokáže ovlivnit kohokoliv z nás na neurčitou dobu.

Komentářů: 2

  1. Jak to je z vodotěsností Apple Watch? Jsou odolnější vůči vodě či nikoli? Tohle by mě taky zajímalo, jelikož sundávat hodinky kvůli každému dešti je tak trochu na hlavu. Díky za odpověď!

    1. Apple Watch první série voděodolné nejsou. Respektive, běhání v dešti je OK, ale do bazénu si je neberte. Apple Watch series 2 ovšem disponují voděodolností. Přímo Apple o voděodolností AW 2 uvádí: “Apple Watch Series 2 has a water resistance rating of 50 meters under ISO standard 22810:2010. This means that it may be used for shallow-water activities like swimming in a pool or ocean. However, Apple Watch Series 2 should not be used for scuba diving, waterskiing, or other activities involving high-velocity water or submersion below shallow depth.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *