Skip to main content

Shrnutí dnešní Apple Special Event

Dnes proběhl další Special Event společnosti Apple. Pokud jste se na přímý přenos nedívali, ale zajímá Vás, co nového nám jablečný gigant představil, tak čtěte dál.

Na začátku Tim Cook hovořil o tom, že Apple 1. března oslavil své 40. narozeniny. Rovněž se podle našeho očekávání, zmínil o důležitosti ochrany dat uživatelů a také o ochraně životního prostředí. Bylo shrnuto, jak Applu záleží na tom, aby maximálně využíval obnovitelné zdroje energie a aby byly jeho produkty recyklovatelné.

Minulý rok společnost představila ResearchKit, jejímž účelem je zlepšení výzkumu nemocí, jako například Parkinsonovu chorobu, epilepsii, astma, diabetes nebo i autismus. Nově Apple představil CareKit, který má pomoci, mimo jiné, i se zotavováním po chirurgických zákrocích. Právě díky CareKitu bude pacient moci sledovat svůj dosavadní pokrok. Součástí appky bude i funkce odškrtávání denních úkonů doporučených lékařem. Tato data budete mít možnost sdílet se svou rodinou, přáteli, ale také s fyzioterapeutem. CareKit bude dostupný od dubna letošního roku.

Tak co nám Apple představil?

Apple Watch

Pro Apple Watch byly vyrobeny nové pásky z nylonu v nejrůznějších barvách. Předchozí pásky byly také uvedeny v dalších barvách. Nově budou Apple Watch k zakoupení již od 299 dolarů.

Apple TV

Apple TV umožňuje sledování více sportovních utkání zároveň. Kromě sledování seriálů a filmů, se díky ní dají hrát hry. To ale není vše. Apple TV se dá také využít ke vzdělávání dětí (například pomocí aplikace BrainPop). Také si na můžete pouštět cvičící programy a fit workouty. Nově také umožňuje uspořádání aplikací do složek a prohlížení Live Photos. To vše již dnes.

iPhone 5 SE

Nový a dlouho očekávaný iPhone SE vypadá stejně jako iPhone 5S, ale stejně jako iPhone 6S je dvakrát rychlejší, má 12 mpx iSight kameru, dají se na něm točit 4K videa a pořizovat Live Photos. Rovněž tento nový iPhone podporuje Apple Pay. Jeho nejlevnější varianta se dá pořídit za 399 dolarů. Objednávky začínají 24. března a ve všech zemích by měl být dostupný do konce května.

iOS 9.3

V iOS jsme se dočkali také několika změn. Již ode dneška je dostupná verze iOS 9.3. Hlavní novinkou je režim Night Shift, díky kterému Váš iPhone po setmění redukuje modrou barvu obrazovky, což je lepší jak pro oči, tak pro kvalitu spánku. Dobrou zprávou je, že od dnešního dne je možné chránit obsah, který máte v Poznámkách, a to jak pomocí hesla, tak pomocí Touch ID.

iPad Pro 9,7 palce

Posledním produktem, který dnes Apple představil byl iPad Pro, který má 9,7 palců (je tedy stejně velký jako iPad Air). Nový iPad Pro podporuje režim Night Shift. Zároveň se tento menší iPad Pro stal prvním produktem, který má tzv. True Tone Display, což znamená, že jeho displej se přizpůsobí barvám prostředí, ve kterém iPad používáte, což je přirozenější pro oči uživatele. Nový iPad Pro, je stejně jako jeho větší bratříček, obdařen čtyřmi reproduktory a také dostal stejné doplňky – Smart Keybord a Apple Pencil. Stejně jako nový iPhone 5SE má 12 mpx iSight kameru, lze na něm natáčet 4K video a fotit Live Photos. Nově se tento iPad bude prodávat i v oblíbené barvě Rose Gold. Jedná se o první iOS zařízení, které může mít paměť až 256 GB. Objednávky budou možné od 24. března, dostupný pak bude od 31. března. A jeho nejlevnější verze? 599 dolarů! 🙂

Hanka Suderová

Studentka čínské filologie a kulturní antropologie s velkým zájmem o společnost Apple a její produkty. Věří tomu, že technologie by měly lidem především ulehčovat práci. Jejich největší přínos vidí ve vzdělávání, a proto tomuto tématu věnuje nejvíce času. Kromě zájmu o nejnovější technologie se ráda potápí, lyžuje a poznává cizí kultury. Twitter - @hankasuderova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *