Skip to main content

Eddy Cue v rozhovoru: Problémem nejsou programy a obsah, ale interface

Ve čtvrtek, přesněji 20. října tohoto roku, se konal summit, kde spolu zasedali Eddy Cue, aktuální šéf Apple iTunes a Richard Plepler , což je výkonný ředitel HBO. Probírala se zde budoucnost televizního vysílání. Eddymu se bohužel nelíbilo, že si lidé stěžují. Podle jeho slov se lidé nemají na co dívat, a to přitom mají výběr hned 900 kanálů.

Aktuální šéf Apple iTunes, Eddy Cue, prohlásil:

Problém není v obsahu, ale rozhraní, které je nepřehledné a těžko se v něm vyhledává určitý obsah.

Americká společnost Apple nebyla schopná vyjednat vhodné podmínky pro vlastní televizní streamovací službu, musela firma přistoupit k televizní Apple TV. Zařízení nyní slouží jako platforma pro ostatní providery televizního obsahu, kde Apple získává lepší kontrolu nad rozhraním, které může upravovat a nadále vyvíjet. Apple se taktéž zaměřil na funkce, které umožňují pracovat s rozhraním skrze libovolné služby, jako je například asistentka Siri. Ta totiž umožňuje uživateli hlasové vyhledávání, tak jako v iOS či macOS Sierra. Eddy Cue věří, že úspěch vede právě touto cestou. Chce zde tak nabídnout uživatelům co největší komfort a přehlednost.

eddycuevanityfair-800x406

Cue o partnerství Apple a HBO prohlásil:

I když na Apple zařízeních odebírá HBO přes 1 milion uživatelů, stále je na začátku a bude pokračovat.

Cue i Plepler se navzájem velmi chválili a řekli, že jejich partnerství je velmi silné a postupem času se bude více a více rozvíjet. Eddy Cue mimo jiné dodal, že má rád práci Richarda Pleplera, neboť se stará o to, aby společnost vyvíjela jen ty nejlepší produkty.

I přes Pleplerovu chválu, Eddy Cue kvůli své „slabé“ taktice k vyjednávání s televizními společnostmi o cenách, které Apple jasně nastavil a nehodlal je snížit, si společnost nedokázala v televizním průmyslu vytvořit lepší podporu své vlastní streamovací platformy. Plepler však dodal, že se Apple může rovnat společnostem, jako je Netflix, Spotify a Amazon. Chce si je však udržet v dobrém, všechny zmíněné služby běží na Apple platformách. Firma z Cupertina se momentálně soustředí na svůj vlastní set-top box pod názvem Apple TV a na jeho fungováním, jako prostředníka mezi lidmi a obsahem.

Zdroj: MacRumors

Zdeněk Koutský

Student Střední průmyslové školy Emila Kolbena se zaměřením na Informační Technologii. Zdeněk je také velký fanoušek Applu a ke své práci používá iPhone 5s a MacBook Pro 13" Retina. Zdeněk se také věnuje sportovním aktivitám. Jeho předností je basketbal, ale také si rád zahraje na konzoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *