Skip to main content

Ekosystém Apple: Funkce, které usnadní život

Vlastnit zařízení Apple je úžasné samo o sobě, ale větší požitek z jejich používání je, když spolupracují a tím vám ulehčují práci. Komunikace, synchronizace a efektivita jsou přesně ty termíny, jenž popisují celý ekosystém Apple, který tak obdivujeme. Silná slova? Možná ano, ale jsme nadšenci a nestydíme se za to. 🙂 V následujících týdnech a měsících čekejte více článků, které se zaměří na propojenost a využití dobře nastaveného applovského ekosystému.

A teď už k věci. Dnes si přiblížíme pár zajímavých funkcí, o kterých jste možná slyšeli, ale moc o nich nevíte. Pojďme se podívat, jak použít funkci “Continuity”, tedy “Jak telefonovat a psát SMS z Macu nebo iPadu”; nebo funkci “Najít iPhone”, synchronizaci fotografií skrze “Můj fotostream” a nakonec také synchronizaci “Kalendářů a poznámek”.

Jak posílat SMS z Macu nebo iPadu? neboli jak využít funkci “Continuity”

Funkce přeposílání SMS zpráv a iMessage vám při správném používání může usnadnit každodenní život. Jejím smyslem je, že z vašeho iPhonu přeposílá zprávy na další iZařízení (MacBook, iPad). Stejně tak je možné na zprávy odpovídat přímo z těchto zařízení.

Ale pozor. Svůj Mac a iPad si musíte dobře zabezpečit. Pokud totiž máte své přihlašovací údaje například k internetovému bankovnictví, uložené v prohlížeči a někdo vám váš MacBook odcizí a vám na něj chodí zprávy, takže si může z vašim účtem dělat téměř cokoliv, jelikož mu budou chodit ověřovací hesla také na MacBook. Proto dbejte na zabezpečení svých zařízení.

Tuto funkci si můžete nastavit tak, že ve vašem iPhone přejdete do:

Nastavení —> Zprávy —> Přeposílání zpráv

Zde vyberete zařízení, na které chcete, aby vám zprávy chodily -> opíšete kód, který se vám zobrazí na daném zařízení ->  a máte hotovo.

iMessage_preposilani

 

Jak vyřídit hovor přímo z Macu nebo iPadu?

Funkce “Continuity” vám také umožní – stejně jako přeposílání sms – uskutečnit hovory na jiném zařízení Apple. Musíte jen mít iPhone a MacBook nebo iPad připojený ke stejné Wi-Fi. Tato funkce se hodí například v domácí kanceláři, kdy místo držení mobilu v ruce, můžete mít pohodlně sluchátka s mikrofonem, nebo pokud jste si mobil nechali např. v ložnici – v tom případě byste třeba hovor neslyšeli, ale tímto způsobem jej můžete vyřídit i z pracovny.

Tuto funkci si nastavíte tak, že přejdete do:

“Nastavení” —> “Telefon” —> “Hovory na ostatních zařízeních”

Tady již neopisujete žádný kód, protože funguje pouze když jsou obě zařízení na stejné Wi-Fi.

hovory

 

Funkce “Najít iPhone”

Tato služba je určená k hledání vašich Apple zařízení, nejen iPhonů. Je dostupná z webu www.icloud.com, nebo jako aplikace ve vašem iPhonu, iPadu a dalších. Tato funkce mimo lokalizace zařízení také podporuje přehrání zvuku (hodí se, když hledáte iPhone s vypnutým zvukem), uzamknutí při ztrátě anebo vymazání dat. Zde však pozor. Pokud telefon vymažete, tak o něj přijdete, jelikož se odhlásí z iCloudu (dá se využít, když zapomenete kód odemykání). Take můžete vidět kolik vám zbývá procent baterie.

najit_iphone

 

muj_fotostreamSynchronizace fotografií skrze “Můj fotostream”

Tato funkce je dobrá v tom, že veškeré fotky co vyfotíte se automaticky rozešlou do všech zařízení, které mají funkci “Můj fotostream” zapnutou a vloží se do složky Můj fotostream. Zde pak záleží na dalším nastavení, jak se budou fotografie synchronizovat, mazat apod. Důležité je říci, že funkce slouží k rychlému náhledu a synchronizací fotografií do všech zařízení bez použití jakéhokoliv kabelu. Synchornizace proběhne automaticky jakmile se připojíte na Wi-Fi. Ve složce Můj fotostream zůstávají fotografie automaticky 30 dní, a poté se ze složky smažou. Na zařízení však zůstávají.

Mě vyhovuje lépe než fotky na iCloud, jelikož nejsem omezený velikostí uložiště. Využití nacházím v tom, že když něco vyfotím, tak ať sáhnu po iPadu nebo Macu ta fotka tam je a můžu s ní dále pracovat.

Pozn.: Více o službě “Můj fotostream” se můžete dozvědět v našem dalším článku zde.

Tuto funkci si na všech zařízeních nastavíte tak, že přejdete do:

Nastavení —> Fotky a Fotoaparát —> Můj fotostream

 

kalendar_poznamkyKalendář a Poznámky iCloud

Tato funkce jednoduše sdílí váš Kalendář a Poznámky do ostatních zařízení. Může se hodit, pokud si zapomenete MacBook v práci a máte v Kalendáři nebo v Poznámkách něco důležitého. Funkce je zapnutá automaticky při nastavování iCloud účtu, ale pokud by z nějakého důvodu nefungovala, tak lze její nastavení zkontrolovat zde:

Nastavení —> iCloud —> Kalendář či Poznámky

 

Uvažujete o MacBooku z druhé ruky? Tak to si prohlédněte nabídku MacBookárna.cz

macbookarna

Komentářů: 3

  1. Tak na clanek o fotostreamu se tesim. Uvital bych i nejaky nacrt propojenosti a navaznosti. Popravde zatim jsem to moc nepochopil .

    1. Určitě se máte na co těšit. Snad vás nezklameme. Chceme to vzít obsáhleji i s názornými příklady. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *