Skip to main content

Facebook: Jak během pár vteřin zastavit SPAM odesílaný z vašeho účtu

Sociální síť Facebook je dnes neodmyslitelnou součástí každodenního života lidí napříč všemi generacemi. Množství fotek, videí, odkazů, statusů a účtů propojených s tím facebookovým však přináší i svá rizika. Ačkoliv se Facebook dnes a denně snaží nabádat své uživatele k opatrnosti vůči přidávání neznámých přátel, klikání na škodlivé odkazy nebo k pouhopouhé změně hesla každé tři měsíce, tak útoky při kterých hacker napadne uživatelský účet, skrze který rozesílá škodlivý obsah dalším přátelům jsou téměř na denním pořádku.

Možností jak se proti takovým útokům bránit nabízí Facebook několik. Stačí si přes záložku “Nastavení” -> “Zabezpečení” nastavit ideální zabezpečení Vašeho účtu. Jedním ze základních kroků je však častá změna hesla, které – co si budeme povídat – je určitě spojeno i s jinými účty než jen s tím facebookovým. Změnu hesla provedete přes záložku “Nastavení” -> “Obecné” -> “Heslo”

Co dělat když se stanete obětí útoku?

V případě, že se stanete obětí útoku, při kterém se skrze váš účet rozesílá přátelům škodlivý obsah, je nutné provést dva úkony. První je kontrola a ukončení veškeré aktivity vašeho účtu skrze “Nastavení” a druhý je okamžitá změna hesla. Jak na to?

Kontrola a ukončení momentální aktivity Vašeho učtu je jednoduchá a zabere pár sekund. Přejděte do “Nastavení” -> “Zabezpečení” -> záložka “Kde jste přihlášeni”. V této záložce naleznete několik odrážek, ve kterých postupně ukončete veškeré relace/aktivity/přihlášení.

Facebook_1

Po ukončení veškeré aktivity přejděte ke změně hesla, a to “Nastavení” -> “Obecné” -> “Heslo”

Facebook_2

Stali jste se někdy obětí útoku hackerů? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti.

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *