Skip to main content

GoPro App

icon_256Před nedlouhou dobou jsem napsal článek, který se zaobíral střihem a tvorbou videa ve vašem iPhonu. Ano, použití iMovie je snadné, ale bohužel pro někoho nepohodlné. Představme si ale, že jste milovník sportu, cestování či jiné aktivity. A krom toho, že máte v kapse svůj iPhone, jste i fanouškem GoPro. A to je právě to, o čem se dnes budeme bavit. Bude to aplikace GoPro App.

Výhodou produktů u značek Apple a GoPro je vysoká kvalita, která nás nemůže zklamat. A přesně na to se zaměřili vývojáři, když vyvíjeli aplikaci, která dokáže spárovat tyhle dvě zařízení, tedy Váš iPhone a Vaší GoPro kameru. A k čemu vůbec člověk potřebuje mít spárovaná tato dvě zařízení?

Zde je několik důležitých důvodů proč se vyplatí používat GoPro app:

  1. Pomocí aplikace vidíte to, co vidí kamera. Nezbytné pro ty, kteří jsou pečliví při výrobě fotek a videí. Vyvarujete se pořízení mnoha a mnoha MB zbytečného materiálu.
  2. Nastavení kamery přes telefon. Tenhle důvod je hlavně pro GoPro nováčky. V aplikaci krásně vidíte, co nastavujete.
  3. Jak už někteří vědí, pořízený materiál si v kameře neprohlídnete, proto se i zde hodí aplikace. Prostě jednoduše kliknete v aplikaci na My Media a může začít prohlížení. Důležité je také, že si fotky a videa můžete okamžitě stáhnout do telefonu pomocí ikonky pro stažení. Velká výhoda!
  4. Aktualizace. I GoPro kamerky pokročily a potřebují sem tam stáhnout aktualizace. Upozorní Vás na to sama aplikace po spuštění.

Nyní jste si přečetli 4 nejdůležitější body, které Vám aplikace nabízí. Vše můžete shlédnout v přiloženém videu.

 

 

Jak tedy aplikaci získat a používat? Položte si telefon a kamerku na stůl. Otevřete si App Store a stáhněte GoPro App. Po spuštění aplikace si zapněte i kamerku. Na kamerce zapněte wi-fi a poté si ji vyhledejte v telefonu a připojte se na ní. Dále Vás to navede samo pomocí pomocných screenu, kde se dozvíte, co máte dělat. Nezbytně nutnou věcí je zapamatování nebo zapsání jména a hesla do svých poznámek! Jakmile jméno nebo heslo zapomenete, už tyhle dvě zařízení nespárujete a budete muset heslo resetovat.

„Nezbytně nutnou věcí je zapamatování nebo zapsání jména a hesla do svých poznámek!“

Pro mnohé je to usnadnění při focení nebo natáčení. Dalším velkým usnadněním je možnost stažení souboru rovnou do telefonu. A co z toho plyne? Takový malý příklad využití: natočíte video na GoPro kameru, pomocí GoPro App si vyberete ta správná videa a stáhnete do telefonu, soubory importujete do iMovie, vytvoříte video a můžete rovnou sdílet na Youtube, Instagram nebo třeba Facebook. Jak jednoduché a dokonce bez notebooku! Využití najdou hlavně sportovci, cestovatelé, blogeři a mnozí další, kteří u sebe v danou chvílí nemají PC či notebook.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *