Skip to main content

Infografika a prezentace? Žádný problém s Adobe Comp

Společnost Adobe je známá hlavně pro svůj program Adobe Photoshop. Tato firma ovšem nemá na svědomí pouze Photoshop, ale také mnoho dalších a užitečných aplikací. Jedna z nich je Adobe Comp, která je dostupná pro operační systém iOS. Pokud používáte iPad a chcete vytvořit rychle a elegantně nějaký leták, vizitku nebo prezentaci,  tak je tato aplikace určena právě Vám. Poutaví infografika pro Adobe Comp také není problém. Je velice intuitivní a naučí se v něm pracovat snad každý. Program umí základní práci s vrstvami, průhledností a spoustu dalšího.

wpid-compcc-642x4562

V aplikaci můžete začít práci jak s existující fotografii, tak s čistým plátnem. Zde můžete vkládat geometrické tvary, nápisy (Adobe Comp také nabízí nespočet různých druhů a stylů písma), barvy atd. V aplikaci si také můžete hrát se základními vrstvami, hustotou průhlednosti a mnoho dalšího. V Adobe Comp jde za krátkou chvíli vytvořit celkem profesionálně vypadající produkty jako jsou prezentace, vizitky nebo poutavá infografika. Za zmínění stojí také podpora gest tj. pokud například nakreslíte vyšrafovaný čtverec, vytvoří se automaticky textové pole. Pokud nakreslíte kruh, vytvoří se přesný, geometrický kruh a mnoho dalšího.

step-2

Adobe Comp také využívá svoji cloudovou službu, kde si lze synchronizovat své výtvory skrze všechny aplikace od Adobe (Photoshop, Ilustrator, Indesign. Draw), či si je jen zálohovat nebo uložit. Comp také podporuje export přímo do Adobe Photoshopu, PDF, JPEG a mnoho dalších různých formátů.

Pokud jste tedy na cestách, nebo často používáte iPad, Adobe Comp je pro vás velmi mocným nástrojem, se kterým zvládnete udělat i profesionální grafiku.

Adobe Comp ke stažení na AppStore:

iTunesApp

 

Marek Smékal

Jsem mobilní fanoušek, používám jablečná zařízení. Mám firmu, pracuji a studuji. Rád sportuji (lyže, běh, golf), mám rád dobré filmy a seriály. Sledujte mě na Twitteru :) - @MarekSmekal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *