Skip to main content

iOS 10: Odemykání bez dvojitého stisknutí Home Button

Po příchodu prvních beta verzí iOS 10, bylo několikrát zmíněno, že se můžeme rozloučit s odemykáním iPhonu pomocí “Slide to unlock” neboli odemčení přejetím doprava. Nově se tímto gestem přesunete pouze na seznam widgetů. Naproti tomu budeme k odemykání iPhonu používat tlačítko plochy neboli Home Button.

Novinkou v iOS 10 je také odemykání iPhonu na dvakrát. Po probuzení telefonu, je vidět ikonka “zámku” uprostřed horního stavového řádku, k jeho odemknutí je dále nutné stisknout tlačítko plochy a přiložit prst pro sejmutí otisku.

Ale co když Home button přestane fungovat?

Po několika úpravách a zpětných vazbách přes “Feedback Assisant” bylo beta testerům vyhověno a Apple přidal možnost změny způsobu odemykání. V “Nastavení” -> “Obecné” -> “Zpřístupnění” -> Tlačítko plochy” -> “Aktivovat přiložením prstu

Což znamená, že u všech zařízení s funkcí TouchID, bude možno nastavit, aby se iPhone odemnul po pouhém přiložení prstu na tlačítko home button. K odemknutí tedy dojde bez stisknutí tlačítka plochy nebo zadávání číselného kódu. Výhodu budou mít majitelé iPhonu 5SE nebo 6S a novějších, protože je zde implementována funce “Raise to Wake”, která umožní probuzení iPhonu jeho pouhým otočením.

Pokud vás však tato funkce obtěžuje, tak je možné ji vypnout v “Nastavení” -> “Zobrazení a jas” -> “rozsvítit otočením

Pokud jste si změnili nastavení i tlačítka plochy, jak bylo popsáno výše, dojde po otočení telefonu a následném přiložení prstu k odemčení telefonu bez nutnosti stistknutní tlačítka plochy.
PressToUnlock

Již v září bude iOS 10 uvolněn pro veřejnost a já jsem zvědav, čím nás Apple na letošní Apple Event překvapí. Apple je tu s námi už čtyřicet let, a tak je zajímavé sledovat jak se Apple za tu dobu proměnil. Čtyřicet let –  to je úžasné číslo. Navíc to bude již pět let od doby, co zemřel Steve Jobs, který vedení společnosti přenechal Timu Cookovi.

Co myslíte? Jde Apple posledních pár let tím správným směrem nebo sešel z cesty kterou mu vyšlapal Steve Jobs?

Michal Svoboda

Informace o mně? To jako vážně - dobrá! Jsem iOvce. Ano fanatik do Apple produktů a celkového působení kolem tohoto brandu. Jsem také čtenář, miluju vůni knih a jednou bych chtěl mít velkou knihovnu. Rád vtipkuji a nejlepší jsou ti s božím smyslem pro humor. Ale vše má jisté hranice. Zbytek si nechám tak nějak pro sebe. Nesnáším přetvářku a vše kolem obdobného záporu, který dokáže ovlivnit kohokoliv z nás na neurčitou dobu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *