Skip to main content

iPhone 7 a 7 Plus: Vše, co potřebujete vědět

Konec spekulací! Apple na dnešní Keynote představil dlouho očekávané iPhony, které nesou označení iPhone 7 a 7 Plus. Co o nich víme?

Skvělou novinkou je, že iPhone 7 a 7 Plus jsou odolné proti vodě a prachu. To jistě potěší naprosto každého!

Vzhled nových iPhonů se poměrně dost změnil. Dobrou zprávou je, že se přesunuly pruhy antén, které tak již nenarušují jeho uhlazený vzhled. Také jsme se dočkali nových barev. iPhone je nyní k dostání v pěti barevných variantách. K již známým gold, silver a rose gold přibyly dva nové druhy černé – lesklá varianta je pojmenovaná jet black, matná jednoduše black.

snimek-obrazovky-2016-09-07-v-22-04-28

Kamera a tzv. Depth effect

Vzhled vyčnívající čočky fotoaparátu na zadní straně iPhonu zůstal zachován, tedy u iPhonu 7. iPhone 7 Plus se dočkal změny v podobě duálního fotoaparátu.

Kamera prodělala hned několik změn k lepšímu. Ty jsou však znatelnější u iPhonu 7 Plus. Oba iPhony vlastní 12 mpx kameru a přední FaceTime HD kamera se nyní pyšní celými 7 mpx. Největší novinkou u iPhone 7 je optická stabilizace, kterou měl zatím pouze “pluskový” model.

iPhone 7 Plus se nyní pyšní duální kamerou. Duální kamera u iPhonu 7 Plus umožňuje 2x optický zoom, optickou stabilizaci a tzv. Quad-LED True Tone Flash. U iPhonu 7 Plus bude možné fotit i s tzv. depth effectem, který se jeho majitelům zpřístupní díky updatu softwaru na konci tohoto roku. Depth Effect znamená, že budete moci pořizovat fotografie, které budou mít víceúrovňové zaostření.

Bez 3,5mm jacku s novými EarPods

Co se týče audia, došlo k mnoha změnám. První z nich je ta, že iPhony nově zvládají stereo. Dále přišla na řadu novinka, která byla velmi skloňovaným tématem již dlouhou dobu. Sluchátka, respektive možnost, že by se iPhone zbavil 3,5mm jacku. Stalo se tak. EarPods se budou k iPhonu nově připojovat pomocí Lightening konektoru, avšak pro ty, kteří jsou zvyklí používat svá sluchátka s 3,5 jackem Apple bude v krabičce dodávat společně s iPhonem adapér.

Nová bezdrátová sluchátka AirPods

Mimo to, byla představena nová bezdrátová sluchátka AirPods. Ty v sobě mají zcela nový čip W1. Sluchátka jsou velmi inteligentní a začnou hrát až poté, co si je usadíte do ucha, pokud je vyndáte, hudba se vypne. Mají v sobě samozřejmě zabudovaný mikrofon a pokud se jich dotknete, můžete pohodlně komunikovat se Siri. Jejich výdrž je 5 hodin na jedno nabití. Nabíjecí “stanice” vám je schopna nabíjet sluchátka až po dobu 24 hodin. Sluchátka se k vašim produktům připojí zcela automaticky, tedy bez složitého párování či přepínání. AirPods si budete moci pořídit ke konci října a zaplatíte za ně 159 USD.

iphone7

Home Button s Force Touch, výkon, výdrž a uložiště

Home button se také dočkal změny, a to především z toho důvodu, aby mohly být iPhony vodotěsné. Nově budete od Home buttonu dostávat zpětnou vazbu stejně jako je tomu u Force Touch.

iPhone se opět zrychlil, a to díky novému čipu A10 fusion. Jen tak pro zajímavost… Oproti prvnímu iPhonu, který Apple představil, je iPhone 7 120x rychlejší!

Také byla navýšena kapacita baterie. Ta by měla na iPhonu 7 vydržet o 2 hodiny déle než u předchozí generace. U iPhonu Plus je to o 1 hodinu déle než u Pluska předešlého.

Podle očekávání došlo k navýšení paměťového úložiště, překvapivě však nejen u iPhone 7 a 7 Plus, ale také u iPhone 6s a 6s Plus. Zákazníci si tedy nyní mohou vybrat ze tří možností –  32 GB, 128 GB a 256 GB.

Cena a dostupnost

Objednávky iPhonů jsou možné od 9. září, dostupné budou o týden později, tedy 16. září. V České republice si na iPhony počkáme ještě o týden déle, tedy do 23. září.

Cena iPhonu 7 zůstává stejná jako u iPhonu 6s, stratuje tedy na 21 190 Kč u iPhonu 7 Plus je to 24 490 Kč.

Kompletní line-up tedy vypadá následovně:

iphones

Co říkáte na nový iPhone? Co vás překvapilo? Co je pro vás zklamáním? Podělte se s námi o vaše postřehy..,

Hanka Suderová

Studentka čínské filologie a kulturní antropologie s velkým zájmem o společnost Apple a její produkty. Věří tomu, že technologie by měly lidem především ulehčovat práci. Jejich největší přínos vidí ve vzdělávání, a proto tomuto tématu věnuje nejvíce času. Kromě zájmu o nejnovější technologie se ráda potápí, lyžuje a poznává cizí kultury. Twitter - @hankasuderova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *