Skip to main content

Ovlivní iPhone 7 trh s použitými telefony?

Zásadní úprava u iPhone 7

Magické datum 7.9.2016 započalo u Apple novou éru iPhonů. Hlavní změnou je stupeň krytí IP67, což nedělá z iPhone vodotěsný telefon, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale pouze zařízení schopné odolat okolnímu prachu, vlhkosti či zasažení tekutinou (IP 6 – prach, 7 – tekutina). Oproti Note 7, která disponuje už IP68. Po představení všichni s velkou slávou tleskali a majitelé starších modelů už házeli své iPhony 6 do vody, zda již taky není jejich iPhone vodotěsný…

 

Koho zajímá problematika IP více, zde: Wikipedia – Stupeň krytí
Těsnící proužek nepropustí vodu po zasažení telefonu.
Těsnící proužek nepropustí vodu po zasažení iPhone.

K zamyšlení

Málo koho však napadlo, jak tato waterproof úprava ovlivní odvrácenou část prodeje iPhonů a to second hand, bazar či bleší trh s bazarovými telefony. Bazarové telefony značky Apple jsou na českém trhu velmi rozšířené a spousta jedinců/organizací, se přeprodejem bazarových kousků živí.

 

Kdo si nyní koupi telefon z druhé ruky? Kde dostanu záruku, že iPhone 7, který kupuji na hlavním nádraží od kluka v kapuci, jenž se nervozně rozhlíží okolo sebe, je stále waterproof? Každý zásah do iPhone 7, ať už sebebanálnejší (výměna baterie, tlačítka, atd.) je zásah do těla telefonu. Vyžaduje oddělení LCD od tzv. housingu, kdy na LCD je nalepený proužek gumy zaručující ochranu proti vniknutí vlhkosti či prachu pod displej.

 

Ikdyž bude mít použitý telefon záruční list, bude týden po koupi, nikdo Vám už nikdy nezaručí, že ten potřebný proužek je na LCD stále nalepen. Myslím, že zde začíná opravdu nová éra iPhonů. Éra, která bude nahrávat autorizovaným opravnám Apple zařízení a rozevírat tak nůžky mezi cenou nového a použitého zařízení.

 

Myslím, že zde začíná opravdu nová éra iPhonů. Éra, která bude nahrávat autorizovaným opravnám Apple zařízení a rozevírat nůžky mezi cenou nového a použitého zařízení.

A co vy? Plánujete koupit nový iPhone 7 nebo si počkáte na zajetý kus verze 6S nebo SE?

Lukáš Thér

Díky práci pro Apple měl možnost potkat stovky uživatelů mobilních zařízení iPhonu a iPadu. Tyto zkušenosti mění v články o netušených možnostech Apple zařízení. Občas ho potkáte, jak jde proti mainstreamu, vždy však s humorem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *