Skip to main content

Jak sledovat přímý přenos z Apple Keynote na iOS, OS X, Windows a Android ?

Již dnes proběhne v San Franciském divadle Billa Grahama Apple Keynote, na kterou již všichni fanoušci netrpělivě čekají. Pokud nemůžete být u představení nových iPhonů, iPadů a Apple TV osobně, stejně jako my, tak je možné sledovat přímý přenos z této konference přímo u Vás doma.

iOS, OS X a Apple TV

Na zařízeních Apple, jako iPhone, iPad, iPod Touch, nebo Mac je sledování Keynote velice jednoduché. Stačí přejít na stránku Apple Events zde. Na zařízení Apple TV 2. nebo 3. gen. se softwarem 6.2 a novějším je to ještě snazší. Apple totiž přímo do Apple TV přidal položku Apple Keynote, přes kterou lze online přenos sledovat z pohodlí Vašeho gauče.

Pozvánka Vás přesměruje na stránky Apple Events:

iPhone-6s-keynote

Windows

Na počítačích s operačním systémem Windows je sledování možné přes některý z přehrávačů, který podporuje streamování videa. Jedním z nejznámějších je VLC Player. Ten si můžete stáhnout zdarma zde.

Co po stáhnutí a nainstalování VLC Playeru?

  • Media -> Open Network Stream
  • Záložka Network a Network Protocol
  • Do Network Protocol vložte URL adresu Apple Keynote

URL adresa Apple Keynote:

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

vlc-features01

Android

I na zařízeních se systémem Android je možné sledovat Apple Keynote, a to opět přes přehrávač s podporou stream. Zůstaneme u VLC PLayeru, který si pro zařízení s Androidem můžete stáhnout zde.

Po nainstalování aplikace stačí v “Menu” kliknout na záložku “Otevřít síťový proud” -> (“Otevřít MRL”) a zde zadat URL přenosu.

URL adresa Apple Keynote:

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

VLC-for-Android-WWDC

Živý přenos nebude funkční ihned, jelikož konference začíná až v 19:00 našeho času. To znamená, že až v 19:00 bude video funkční.

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *