Skip to main content

Apple Keynote: Jak sledovat na iOS, OS X, Windows a Android ?

Již dnes v 19:00 SEČ proběhne Apple Keynote, na který již všichni fanoušci Applu netrpělivě čekají. Pokud nemůžete být na akci, kde s velkou pravděpodobností dojde k představení  iPhone 7 a Apple Watch 2 osobně, tak, stejně jako my, můžete sledovat přímý přenos z  této konference z pohodlí vašeho obýváku.

Jak sledovat Apple Keynote na iOS, OS X a Apple TV

Na zařízeních Apple, jako iPhone, iPad, iPod Touch, nebo Mac je sledování všech Apple Events velice jednoduché. Stačí přejít na stránku Apple Events – zde. Na zařízení Apple TV 2. nebo 3. gen. se softwarem 6.2 a novějším je to však ještě snazší. Apple přímo do Apple TV streamuje položku Apple Keynote, přes kterou lze online přenos sledovat přímo ve vaší televizi.

Pozvánka Vás přesměruje na stránky Apple Events:

AppleEvent_7:9

Jak sledovat Apple Keynote na Windows

Pokud používáte nejnovější Windows 10 a internetový prohlížeč Edge, je možné sledovat Apple Keynote přímo na stránkách události, tedy zde.

Na počítačích se starším operačním systémem Windows je sledování možné přes některý z přehrávačů, který podporuje streamování videa. Jedním z nejznámějších je VLC Player. Ten si můžete stáhnout zdarma zde.

Co po stáhnutí a nainstalování VLC Playeru?

  • Media -> Open Network Stream
  • Záložka Network a Network Protocol
  • Do Network Protocol vložte URL adresu uvedenou níže

URL adresa Apple Keynote:

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

vlc-features01

Jak sledovat Apple Keynote na Androidu

I na zařízeních se systémem Android je možné akci, a to opět přes přehrávač s podporou stream. Zůstaneme u VLC PLayeru, který si pro zařízení s Androidem můžete stáhnout zde.

Po nainstalování aplikace stačí v “Menu” kliknout na záložku “Otevřít síťový proud” -> (“Otevřít MRL”) a zde zadat URL přenosu.

URL adresa Apple Keynote:

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

VLC-for-Android-WWDC

Živý přenos nebude funkční ihned, jelikož konference začíná až v 19:00 našeho času. V tuto dobu se tedy pohodlně usaďte, rozdělejte si dobré víno, popřípadě pivo nebo brambůrky a pak už si jen užívejte přímý přenos jedné z nejsledovanějších konferencí na světe.

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *