Skip to main content

iOS: Jak uložit webovou stránku do PDF (návod)

Určitě jste se setkali se situací, kdy jste si na internetu našli zajímavý článek, recept nebo mapu a chtěli je uložit tak, aby bylo možné se k nim vrátit i v momentě kdy jste offline. Určitě jste přemýšleli i nad tím, jak je jednoduše a rychle uložit přímo do zařízení např. v podobě PDF.

Jak vytvořit z webové stránky PDF

Uložit webový obsah přímo do zařízení (iPhone nebo iPad) v PDF je velice jednoduché a rychlé. Stačí jen na vaší oblíbené stránce v prohlížeči Safari stisknout “sdílecí tlačítko” a z nabídky vybrat možnost “Uložit PDF do: iBooks”. Budete upozorněni na to, že se dokument vytváří a poté přesměrování přímo do iBooks. V iBooks budete moci s dokumentem pracovat, tak jako s každým jiným PDF a nebo jej sdílet např. pomocí mailu nebo zpráv mezi své přátele. Jednoduché, že?

PDF

Apple pochopil, že dnes je PDF jeden z nejpopulárnějších a nejkompatibilnějších formátů a  rozhodl se tedy práci s s ním svým uživatelům co nejvíce usnadnit. Dnešní návod je jen jedním z mnoha triků, jak na to. V příštím článku se zaměříme na Mac. Konkrétně na to, jak v OS X jednoduše vytvářet a pracovat se soubory  ve formátu PDF. Pokud už teď máte jakékoliv dotazy, tak se na nás obraťte. Napište nám do komentářů, na e-mail appleton.mag@gmail.com nebo třeba na našem Facebooku.

Pokud znáte užitečný trik v iOS nebo OS X a rádi byste se o něj podělili, tak nám napište.

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *