Skip to main content

iPhone: Jak vytvořit vyzváněcí tón pro iPhone (návod)

Máte iPhone a přemýšlíte, jak si nastavit Vaši oblíbenou píseň jako vyzváněcí tón? Zkušenější uživatelé jistě ví, že to u iPhonu není tak jednoduché. Nelze jen kliknout na píseň v iTunes a někde vybrat možnost “nastavit jako vyzváněcí tón”, tak to v iOS bohužel nefunguje. Na druhou stranu existují možnosti, jak si vytvořit vyzvánění podle své představy přímo ve Vašem Macu nebo PC. V článku Vám přiblížím 2 způsoby, jak si vytvořit originální vyzvánění.

1) Pomocí iTunes: Mac OS X

 1. otevřete iTunes a najděte si píseň, kterou chcete použít jako vyzváněcí tón,
 2. poznačte si, jakou část písně chcete použít jako vyzváněcí tón (max. 0:39),
 3. klikněte na píseň pravým tlačítkem (dvěma prsty) a vyberte možnost “Informace”,

vyzvánění - ringtone 1.14. v okně informací vyberte záložku “Volby”,

vyzvánění - ringtone 1.2

 

5. nyní vyplňte, kdy má píseň/vyzvánění začít a kdy skončit (začátek/konec, max. 39 s) a potvrďte kliknutím na OK,

6. nyní na píseň klikněte pravým tlačítkem myši (dvěma prsty) a z nabídky vyberte možnost “Vytvořit verzi pro AAC”. Pod písní vznikne nová skladba, která bude odpovídat času, který jste si určili v předchozím kroku,

vyzvánění - ringtone 1.3

7. klikněte na nově vytvořenou skladbu pravým tlačítkem (dvěma prsty) a vyberte možnost “Zobrazit ve Finderu”,

vyzvánění - ringtone 1.4

8. ve Finderu přetáhněte novou skladbu (koncovka .m4a) pryč ze složky, např. na plochu, a změňte její koncovku na .m4r

vyzvánění - ringtone 1.5

9. spusťte skladbu pomocí iTunes,

10. máte hotovo.

Možná jste se právě zhrozili nad deseti bodovým postupem, ale ve skutečnosti je to velice jednoduché a celý postup trvá cca 40 vteřin.

PC s Windows

Postup je velice podobný tomu na Mac OS X. Před tvorbou vyzváněcího tónu je však potřeba zkontrolovat nastavení iTunes: Úpravy -> Předvolby -> Obecné -> Nastavení importu -> Pro import použít: AAC enkodér. Nyní už samotné vytvoření vyzváněcího tónu.

 1. otevřete iTunes a najděte si píseň, kterou chcete použít jako vyzváněcí tón,
 2. poznačte si, jakou část písně chcete použít jako vyzváněcí tón (max. 0:39),
 3. klikněte na píseň pravým tlačítkem a vyberte možnost “Informace”,
 4. v okně informací vyberte záložku “Volby”,
 5. vyplňte, kdy má píseň/vyzvánění začít a kdy skončit (začátek/konec, max. 39 s) a potvrďte kliknutím na OK,
 6. nyní na píseň klikněte pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost “Vytvořit verzi pro AAC”. Pod písní vznikne nová skladba, která bude odpovídat času, který jste si určili v předchozím kroku,
 7. klikněte na nově vytvořenou skladbu pravým tlačítkem a vyberte možnost “Zobrazit v průzkumníku Windows”,
 8. v průzkumníku přetáhněte novou skladbu (koncovka .m4a) pryč ze složky, např. na plochu, a změňte její koncovku na .m4r
 9. spusťte píseň pomocí iTunes,
 10. máte hotovo.

2) Pomocí aplikace GarageBand

Další možnost, jak vytvořit originální vyzváněcí tón pro Váš iPhone je pomocí aplikace GarageBand. Tento postup je také velice jednoduchý, ale je určený pouze pro uživatele Mac OS X, pro který je aplikace GarageBand dostupná.

 1. otevřete GarageBand a z nabídky vyberte možnost Nový projekt / New project ->  Voice
 2. vámi vybranou skladbu přetáhněte do aplikace -> objeví se zvuková stopa
 3. nyní ze zvukové stopy vystřihněte část, kterou chcete použít jako vyzváněcí tón (délka max. 39 s) a ostatní jednoduše smažte
 4. z horní lišty vyberte možnost “Sdílet” -> Vyzvánění v iTunes
 5. skladba se spustí v iTunes -> máte hotovo

A jak si vyzváněcí tón nahrát do iPhonu? 

Oba způsoby vytvoření vyzváněcích tónů končí bodem “spusťte v iTunes”. Tento bod je jeden z nejdůležitějších, jelikož se skladba nahraje do knihovny iTunes a Vy s ní můžete dále pracovat.

 1. připojte iPhone k počítači -> spusťte iTunes,
 2. vyberte možnost “Zařízení” -> z levého postranního panelu možnost “Zvuky”
 3. nyní vidíte nabídku, podobnou té, ze které si do iPhonu vkládáte hudbu -> vyberte synchronizovat vybrané zvuky
 4. v nabídce byste měli vidět Vámi vytvořené vyzváněcí tóny -> vyberte skladbu, kterou chcete synchronizovat a klikněte na “Použít” / “Synchronizovat” -> máte hotovo

Nový vyzváněcí tón v iPhonu nastavíte následovně: Nastavení -> Zvuk -> vyzvánění -> “Vámi vytvořená melodie”

Na tvorbu vyzváněcích tónů pro iPhone existují i aplikace třetích stran, které lze najít jak v App Store, tak i mimo něj. Proč však stahovat a instalovat další a další programy, když je tu možnost, využít výchozí aplikace a vytvořit tak zcela nové a originální melodie. Pro uživatele, kteří chtějí využít už hotové melodie, jsme před nedávnem vydali článek o aplikaci ZEDGE, kde je možné najít nejen melodie pro iPhone, ale také nepřeberné množství tapet.

Pokud Vás článek zaujal, tak budeme rádi za Váš komentář nebo jinou zpětnou vazbu. Navštívit můžete také naši FB stránku Appleton Magazín.

Poprvé publikováno: 9. 12. 2015

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Komentářů: 4

 1. Moc složité jde to úplně jednoduše i bez itunes přímo z iphonu.Budík,upravit,zvuk,vyberte skladbu,vyberete si písničku z iphonu,zpět,uložit a je to.

  1. Děkujeme za Váši připomínku. Bohužel takto “vytvoříte” / vyberete zvuk pro budík a nikoliv skladbu, kterou můžete následně použít jako vyzváněcí tón.

 2. Dobrý den, já mám malinko jiný problém, upravené vyzvánění v iPhone mam a v iTunes mi zmizela z knihovny sekce zvuky kde buď synchronizuju vše nebo vybrané, při připojení iPhone se mi zobrazí sekce zvuky níže ale to zobrazuje jen to co uz v iPhone mam, kam se mi z te knihovny zvuky ztratily? Nejnovější verzi iTunes mam v MacBook pokud nekdo víte co s tím poraďte díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *