Skip to main content

Jak zjistit, zda je iPhone či iPad blokovaný nebo dokonce kradený?

Tento tip je funkční pro všechna zařízení se zapnutou službou Find my iPhone s verzí iOS 7 a novější.

Příchod operačního systému iOS 7 přinesl nejen předělané prostředí, ale také bezpečnostní pojistku, které nedovoluje použít zařízení, u kterého původní majitel zapnul funkci Find my iPhone. Nyní si ukážeme, jak tuto blokaci zjistíte.

Tento postup se hodí v případě, kdy se chystáte koupit iPhone z druhé ruky.  Je dobré si zařízení ještě před jeho koupí ověřit, jestli jej původní majitel nemá zamknutý nebo zda dokonce nejde o kradený kus.

Jak zjistit, zda je iPhone či iPad blokovaný?

1) Ve svém webovém prohlížeči otevřete stránku www.icloud.com/activationlock

2) Do políčka Enter your device IMEI or Serial Number (Zadejte IMEI nebo sériové číslo zařízení). IMEI je možné dohledat v Nastavení – Obecné – Informace

Snímek obrazovky 2015-08-12 v 22.55.47

3) Po chvilce zjistíte, zda je zařízení blokované či ne. Pokud ano, nekupujte jej, tedy pokud jej původní majitel neodstraní ze svého iCloud účtu. Pokud tak učiní, zmení se status z ON na OFF.

Snímek obrazovky 2015-08-12 v 22.55.33

4) Hotovo. Nyní víte, zda iPad či iPhone, který máte před sebou, máte nebo nemáte koupit.

Pomohl vám tento návod nebo se sháníte po jiném? Dejte nám vědět do komentářů, na e-mail appleton.mag@gmail.com nebo třeba na naší FB stránce.

Zdeněk Koutský

Student Střední průmyslové školy Emila Kolbena se zaměřením na Informační Technologii. Zdeněk je také velký fanoušek Applu a ke své práci používá iPhone 5s a MacBook Pro 13" Retina. Zdeněk se také věnuje sportovním aktivitám. Jeho předností je basketbal, ale také si rád zahraje na konzoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *