Skip to main content

Jak změnit ikonu složky a souboru v OS X ? (návod)

Existuje několik způsobů, jak přizpůsobit OS X vlastním představám. Nyní se podíváme na to, jak si můžete změnit ikonu kterékoliv složky nebo souboru ve vaše Macu. Postup není vůbec složitý. My si ukážeme, jak můžeme klasický obrázek modré složky vyměnit za libovolný obrázek v pěti krocích. V našem případě jsem zvolil složku “složka-práce”, které přiřadím obrázek značky “pozor práce”.

Jak změnit ikonu složky nebo souboru v OS X?

1. Otevřeme informace o složce (poklepání dvěma prsty/sekundární kliknutí -> informace)

OS X - ikona

2. Klikneme na ikonu složky v levém horním rohu -> ikona se zvýrazní modře

OS X - ikona

3. V náhledu otevřeme obrázek -> vybereme část, kterou chceme použít pro ikonu složky a zkopírujeme pomocí příkazu CMD + C

OS X - ikona

4. Vrátíme se zpět do okna “informace” a příkazem vložit  CMD + V vložíme obrázek

OS X - ikona

5. Vše je hotovo

OS X - ikona

Jak vrátit zpět výchozí obrázek složky nebo souboru v OS X?

Pokud vás už z nějakého důvodu omrzí nový obrázek a chcete vrátit vše do původního stavu, tak jen stačí nový obrázek z okna informací vymazat. To uděláme tak, že otevřeme okno s informacemi -> klikneme v horním levém rohu na ikonu složky -> stiskneme klávesu “backspace”, tedy vymazat. Velice jednoduché, že?

Pomohl Vám tento návod? Pokud znáte další triky v OS X nebo iOS a rádi byste se o ně podělili, tak nám napište do komentářů, na e-mail appleton.mag@gmail.com nebo třeba na naši facebookovou stránku Appleton Magazín.

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Komentářů: 2

  1. Dobrý nápad, všechno funguje. Na ploše to teď bude o něco veselejší:) Jinak možná by nebylo od věci přidat návod, jak vrátit zpět původní obrázek. Několik sekund mi to zabralo, než jsem na to přišel 😀

  2. Dobrý den, kdysi jsem si změnil ikonu “Finder”. Už v předešlé verzi, mám poslední, je sice ikona v “CoreServices” ta, kterou bych chtěl na ploše mít, ale i po použití dostupných návodů tato (na ploše) zůstává původní.
    Děkuji za radu.
    vlado

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *