Skip to main content

Šest aplikací, které promění váš iPhone ve zcela jiné zařízení (tip)

“Děti, kupte mi iPhone!”

Už jste dali své babičce přečíst předchozí článek, proč by si měla iPhone pořídit? Pokud ano, určitě už má doma alespoň iPhone 6S a teď se Vás ptá, k čemu je vlastně to 3D touch. Proto mám pro Vás 6 triků, jak 3D touch využít naplno a tím změnit iPhone v jiné zařízení. A na konci článku malý BONUS – hraní na piáno bez doteku telefonu!

1. Osobní váha

Díky schopnosti iPhonu rozpoznávat míru tlaku na displej, proměníte Váš iPhone s funkcí 3D touch na váhu. Dobře, s rozmezím 400 g se nebude asi jednat úplně o osobní váhu, pokud zrovna nedržíte nějakou šílenou dietu. Otevřete odkaz v Safari a můžete začít vážit. Například 200 g hladké mouky, 360 g mléka, 2 vajíčka a špetku soli. Pokud to zamícháte dohromady, jste na dobré cestě udělat si palačinky! Odkaz na web naleznete zde.

aplikace váha
www.touchscale.co

2. Stroj času

Věděli jste, že většinu vyfocených fotek si znovu prohlédnete během prvního týdne a pak ve většině případů až po několika letech? Díky aplikaci Fotky a 3D touch si můžete každý den připomenout fotky, které jste vyfotili přesně před rokem. Zvolte volbu Před rokem a ihned se přesunete v čase o 1 rok nazpět. Jak říká můj kamarád, jediný, kdo umí cestovat časem, je finančák. Ten Vám projde 3 roky zpět, ani nemrknete! Tak nyní už to umí i Váš iPhone a to hned.

Aplikace Fotky

3. Teleport

Máte 2 možnosti – buď mít kouzelný prsten od Arabely nebo aplikaci Periscope. Kdo o ní ještě neslyšel, jedná se o výbornou aplikaci, která Vás okamžitě živě přemístí třeba i na druhou stranu zeměkoule. Pokud stisknete Teleport, aplikace Vás přenese na náhodně vybrané místo. Díky tomu se můžete dostat na koncert Madonny nebo roadtrip studentů, kteří zrovna projíždí přes Route 66 a to ŽIVĚ. Díky textové zprávě můžete s druhou stranou i komunikovat. Já osobně narazil na skupinu, která se schází a zpívá známé písničky. Díky textu jsem si mohl požádat o píseň na přání. Úžasný pocit!
Aplikace Periscope

 

Ke stažení v AppStore:
app

4. Parkovací karta

Už nikdy nebudete muset hledat zaparkované auto. Použitím aplikace Mapy a 3D touch zvolte Označit moji polohu. Automaticky se do mapy umístí špendlík Vaší přesné pozice, který bude na mapě uložen i po vypnutí aplikace. V případě potřeby pouze otevřete mapu a zvolíte navigovat k danému bodu. Jak chytré! Využití může být hned několik, jako například označení zajímavých míst při roadtripu, ke kterým se chcete vrátit později na mapě či označení místa rozchodu při skupinovém zájezdu. Případně označení obchodu, kam se chcete vrátit pro Váš vytoužený svetr s sobem. #vanocniklise
mapy
Aplikace Mapy

5. Virtuální vizitka

Důležité jednání a zrovna Vám došly vizitky. Noční můra každého manažera. V takovém případě poslouží aplikace Kontakty a 3D touch. Zde zvolíte Moje info a odtud máte několik možností, jak vizitku odeslat na telefon Vašeho obchodního partnera. Také je zde možné vyplnit zdravotní ID, o kterém jsem psal ve svém minulém článku.

 

Aplikace Kontakty

6. Malířské plátno

Dobře, iPhone asi není nejlepší nástroj pro kreslení Mony Lisy. Ale je to jeden z rychlých způsobů, jak načrtnout truhláři Váš návrh židle. Nebo prostě jen poslouží k zakreslení nápadu, který máte v hlavě. Díky funkci 3D touch stačí stisknout Nová kresba a můžete začít kreslit. Na výběr je hned několik nástrojů, já mám nejradši pravítko. Díky němu jste schopni nakreslit přesnou rovnou čáru.

aplikace Poznámky
Aplikace Poznámky

BONUS – virtuální piáno

Aplikací pro piáno či klavír je na AppStore milion. Tato je však speciální! Dokáže proměnit list papíru na piáno. Ano, čtete správně. K tomu Vám 3D touch sice nepomůže, ale jedná se o velmi zajímavou aplikaci, kterou bych nerad vynechal. Po vytisknutí kláves stačí telefon postavit před papír, spustit aplikaci a začít ťukat na klávesy.

400x40000bb

Ke stažení v AppStore:

app
Znáte i další triky, jak využít 3D touch? Napište mi, které aplikace Vám ulehčují život a jsou těmi správnými #lifehack.
Těším se!

 

Lukáš Thér

Díky práci pro Apple měl možnost potkat stovky uživatelů mobilních zařízení iPhonu a iPadu. Tyto zkušenosti mění v články o netušených možnostech Apple zařízení. Občas ho potkáte, jak jde proti mainstreamu, vždy však s humorem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *