Skip to main content

MacID: Odemykejte Mac pomocí otisku prstu

Když jsem si vytvářel heslo na svém MacBooku, tak jsem si přemýšlel, jak dlouhé by mělo být. Je bezpečné se přihlašovat krátkým heslem či nikoliv? Jelikož jsme ovlivňováni světem, ve kterém si musíme dávat na vše pozor, jsme podvědomě nuceni zadávat si co nejdelší a nejsložitější hesla, které si často ani nejsme schopni zapamatovat.

Dnes je bezpečnost na prvním místě. A to naprosto všude a pokaždé.

Abych nezašel někam do zóny státní bezpečnosti nebo tak nějak, omezím se zabezpečení iZařízení, která vlastníme.

MacID: Odemykání Macu pomocí TouchID

touch_id_iconAno, já mám dlouhé heslo pro přihlášení do MacBooku, protože kdyby bylo mé heslo krátké, měl bych pocit, že se mi do MacBooku někdo snadno dostane. Hloupost, ale heslo kvůli tomu měnit nebudu, zvykl jsem si na něj. A co dělám v případě, kdy se mi zrovna nechce psát? Používám MacID, pomocí kterého mohu k přihlášení použít jednoduše TouchID na svém iPhonu.

Jednoduše použiji aplikaci, kterou mám nainstalovanou jak v Macu, tak v iPhonu. Po spárování těchto zařízení může přihlašování pomocí TouchID začít. Po veškerém nastavení a otevření MacBooku budete na svém iPhonu vyzváni k odemčení pomocí otisku prstu, díky kterému se vámi nastavené heslo vepíše do políčka k přihlášení v MacBooku.

Používání MacID není vůbec složité. Tato aplikace osloví každého, kdo rád využívá přihlašování pomocí TouchID.

Jednou z dalších vymožeností aplikace MacID je, že můžete Mac odemykat pomocí tapání na trackpad. Je zde možnost zvolit si styl a umístění vlastního dotyku po jeho celé ploše – například jeden dotyk do jednoho rohu, druhý do druhého a tak dále. Tento způsob však nedoporučuji, neboť z mé vlastní zkušenosti aplikace nefunguje spolehlivě a vámi nastavené umístění lze natapat kamkoliv na trackpadu a MacBook je zpřístupněn.

MacID_taptounlock

Aplikace je taktéž dostupná pro Apple Watch, jelikož je spárována s iPhonem. Proces přihlášení probíhá obdobně jako na telefonu, s tím rozdílem, že na hodinkách se jednoduše otevře aplikace a vy na displeji pouze tapnete na “Unlock”. Hotovo! MacBook je odemčen a  vy můžete pracovat 🙂

Apple letos na podzim chystá převratnou novinku. Ta je již prezentována vývojáři třetích stran, kteří mají díky developerskému účtu možnost vidět do zákulisí připravovaného systému. Jedná se právě o odemykání Macu pomocí Apple Watch. Pro ty, kdo Apple Watch nevlastní, ani jejich pořízení neplánují, bych aplikaci na iPhone určitě doporučil. Za zkoušku stojí.

MacID_watch

 

Aplikaci MacID pro OS X je možné stáhnout z oficiálních stránek MacID.co zde:

MacID_dwnld

 

Aplikace MacID pro iOS je dostupná v AppStore:

appstore

Michal Svoboda

Informace o mně? To jako vážně - dobrá! Jsem iOvce. Ano fanatik do Apple produktů a celkového působení kolem tohoto brandu. Jsem také čtenář, miluju vůni knih a jednou bych chtěl mít velkou knihovnu. Rád vtipkuji a nejlepší jsou ti s božím smyslem pro humor. Ale vše má jisté hranice. Zbytek si nechám tak nějak pro sebe. Nesnáším přetvářku a vše kolem obdobného záporu, který dokáže ovlivnit kohokoliv z nás na neurčitou dobu.

1 komentář

  1. vždy s tým je nejaky problém! nejde to nastaviť, a ak to už aj ide tak po niekoľkych ďalších odomknutiach opäť nie. Aplikácia je nespoľahlivá a nestojí to za tie peniaze a radšej si naťukam heslo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *