Skip to main content

Magic Keyboard, Magic Mouse 2 a Magic Trackpad 2. Jaké jsou? (recenze)

14563-10203-mac-accessories-pdp-201510-l

Apple včera představil aktualizované modely iMac 21,5”, nyní se 4K displejem, a iMac 27”. Více o těchto novinkách se dozvíte v článku zde. Nové iMacy však nebyly tím jediným, co Apple včera představil. Mimo počítačů jsme se dočkali nové generace bezdrátové myši Apple Magic Mouse 2, nové generace bezdrátové klávesnice, nyní nazvané Magic Keyboard, a také redesignovaného Magic Trackpad 2.

Magic Keyboard

Nová bezdrátová klávesnice se od své předchůdkyně velice liší. Hned na první pohled je viditelný přepracovaný design, kde tělo klávesnice je plné – bez nožiček – snižující se od jedné hrany ke druhé. To nejdůležitější, tedy klávesy, se také dočkaly vylepšení. Nyní jsou klávesy větší a posazené na novém tzv. “butterfly” mechanismu, který je používán v novém MacBooku. Samotná klávesnice je až o 13 % menší než předchozí model a klávesy nyní pokrývají celou její plochu. Zároveň se klávesy o něco zvětšily, takže Apple dosáhl toho, že klávesnice je nyní menší, ale obsahuje plnohodnotnou klávesnici s velkými klávesami. 🙂 Magic Keyboard nyní obsahuje vestavěnou baterii, kterou je možné dobíjet pomocí lightning kabelu. Apple uvádí, že klávesnice může fungovat až měsíc mezi jednotlivými nabíjeními.

14563-10204-Screen-Shot-2015-10-13-at-91053-AM-l

Cena: 2 990,-

Magic Trackpad

Magic Trackpad se také dočkal několika změn. Konkrétně dvou. První je změna designu a druhá se týká funkce Force Touch. Stejně jako Magic Keyboard má nyní trackpad plné tělo. Spolu s klávesnici tak vedle sebe tvoří dokonalý pár. Trackpad nově podporuje i funkci Force Touch, kterou známe např. z Apple Watch nebo trackpadů letošních modelů MacBooků. Pracovní plocha trackpadu se oproti jeho předchůdci zvětšila o 29 %. Magic Trackpad nyní obsahuje vestavěnou baterii, a stejně jako Magic Keyboard je možné jej nabíjet lightning kabelem.

14562-10201-Screen-Shot-2015-10-13-at-85406-AM-l

Cena: 3 990,-

Magic Mouse 2

Celodotyková myš Magic Mouse je dnes již klasikou. I tuto klasiku však v Applu posunuli malinko dál. Výměnné baterie nyní vystřídala baterie vestavěná, a stejně jako u klávesnice nebo trackpadu ji bude možné nabíjet lightning kabelem.

14563-10208-Screen-Shot-2015-10-13-at-90948-AM-l

Cena: 2 390,-

Líbí se Vám nový design a modernizované funkce klávesnice Magic Keyboard, myši Magic Mouse a trackpadu Magic Trackpad 2 ?

Zdroj: AppleInsider.com

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *