Skip to main content

Měření času a aplikace Timelines

„Zabere mi to jen dvě minutky!“, „Poslední díl a pak už opravdu začnu…“, „Musím si seřadit propisky podle barvy, jinak se nemůžu soustředit na učení.“ Znáte to? Myslím, že to děláme všichni. A většinou to nejsou dvě minuty, poslední díl seriálu a řazení propisek nakonec snadno přeroste v dlouhé rozhovory se Siri.

Jedním ze způsobů, jak se pokusit prokrastinaci omezit, je podívat se na přesný čas, který jí věnujeme. Zjištění, že jsme celé dvě hodiny sledovali videa o tom, jak se domluvit s žirafou, by nám možná mohlo otevřít oči.

Pokud nemáte s prokrastinací problém, stále pro vás může být měření času zajímavé. Bude se vám tak snáze plánovat, jelikož budete mít přehled o tom, jak dlouho vám která činnost trvá, a to zcela objektivně.

Aplikace Timelines

Aplikace Timelines nejen, že váš čas měří, ale také ho šetří, především díky tomu, že není nutné se zabývat složitým nastavováním a zjišťováním funkcí. Aplikace se vám bude líbit, protože je neuvěřitelně snadná na ovládání, a její design je minimalistický a elegantní. Nespornou výhodou bezpochyby je i dostupnost pro Apple Watch.

Při prvním spuštění vás aplikace seznámí s tím, jak ji ovládat. Složité to není, avšak některé její funkce jsou trochu skryty a jejich objevování by mohlo trvat. Koho by například hned napadlo, že se dá časová osa přibližovat a oddalovat? 🙂

Jak aplikace funguje?

Nejdřív si vytvoříte seznam činností, kterým se věnujete, a poté máte dvě možnosti jak začít měřit čas. Buď jednoduše zmáčknete hodiny a začne měření nebo to co jste dělali přidáte manuálně. To hlavní, co v aplikaci vidíte je časová osa, kterou můžete přibližovat a oddalovat stejným způsobem, jako například u zoomování fotografií. Díky této funkci můžete na čas nahlížet v pětiminutových úsecích nebo třeba i desetiletích.

Nad časovou osou je k nalezení seznam činností, ten můžete upravovat podle sebe. Záleží jen na vás, která data chcete v danou chvíli sledovat.

Pod časovou osou můžete vidět pět ikon.

První, která se nachází vlevo slouží k přidávání dalších činností. Zároveň u každé z nich vidíte ikonku hodin, kterou stačí stisknout a měření začne.

Zmáčknutím druhé ikony dojde ke zobrazení grafu (zároveň se ostatní ikony skryjí), díky kterému budete mít lepší přehled o tom, co celé dny děláte. Tento graf můžete také exportovat, a to buď ve formátu PDF nebo CSV.

Snímek obrazovky 2016-08-26 v 0.38.54

Tipy:
  1. Pokud chcete data exportovat, nesmíte mít časovou osu přiblíženou na den nebo menší časový úsek.
  2. Z grafu se dostanete pryč tak, že jeho ikonu zmáčknete podruhé.

Zvolením prostřední ikony budete přeneseni do současnosti. Symbol tužky, který je hned vedle, vám umožní editování jednotlivých událostí. A poslední symbol slouží k přidávání nebo upravování činností, v případě, že jste zapomněli měření zapnout nebo naopak ukončit.

Snímek obrazovky 2016-08-26 v 0.52.47

Tipy:
  1. K měření času s pomocí aplikací Timelines doporučujeme používat povedený widget.
  2. Nejlepší je sledovat čas pouze u několika málo projektů, u kterých vám na čase opravdu záleží, protože ruku na srdce… Celý den si zapínat časomíru u kde čeho, by nás asi moc dlouho nebavilo.

Aplikace Timelines byla vytvořena českým vývojářem Lukášem Petrem, kterému je 23 let. Timelines není jediná aplikace za kterou stojí, věříme, že i ty ostatní jsou povedené a věříme, že o tomto nadějném vývojáři ještě uslyšíme. Pro více informací doporučujeme navštívit jeho web nebo sledovat účet na Twitteru.

Sama za sebe i Appleton Magazín, mohu s klidným srdcem říct, že aplikace Timelines za zkoušku opravdu stojí. A nejsme sami, kdo si to myslí, protože aplikace je momentálně promována i v Americkém App Store. Moc gratulujeme a těšíme se na další aplikace! 🙂

Používáte tuto nebo podobnou aplikaci? Pomohla vám? Jaký je váš názor na aplikaci Timelines? Napište nám do komentářů, na naši FB stránku nebo na e-mail: appleton.mag@gmail.com.

Aplikace Timelines je ke stažení v AppStore:

appstore

Hanka Suderová

Studentka čínské filologie a kulturní antropologie s velkým zájmem o společnost Apple a její produkty. Věří tomu, že technologie by měly lidem především ulehčovat práci. Jejich největší přínos vidí ve vzdělávání, a proto tomuto tématu věnuje nejvíce času. Kromě zájmu o nejnovější technologie se ráda potápí, lyžuje a poznává cizí kultury. Twitter - @hankasuderova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *