Skip to main content

Mobilní Firefox míří do App Storu, stahujte!

Autoři Firefoxu před několika hodinami představili nový mobilní webový prohlížeč, a to pro uživatele iOS. Zakladatelé se novinku rozhodli pojmenovat jako Firefox Focus a nabízí spoustu zajímavých „fičurek“, včetně anonymního režimu, blokování reklam, vymazání hesel a souborů cookies, a další. 

firefox-focus-ios

Vývojáři dokázali veškeré nové vychytávky dostat do velmi povedené aplikace. Konečným výsledkem tak je zjednodušený prohlížeč, který umí daleko rychleji načítat webové stránky, než například předinstalované Safari od Applu. V poslední době se nám tu rozmohl takový nešvar, kterým je blokátor reklam. Na to samozřejmě inženýři ihned zareagovali a do prohlížeče jej implementovali.

Firefox je v App Storu více než rok

Aplikace byla vůbec poprvé uvedena již před rokem, ale v té době byla navržena spíše jako nástroj pro blokování reklam, díky čemuž bylo možné odstranit překážející bannery z prohlížeče Safari.

Prohlížeč sám o sobě je velmi jednoduchý. Nenabízí tolik funkcí, jako jeho konkurence. Nenajdete zde tedy žádný seznam oblíbených stránek, nejčtenější weby a další možnosti konfigurace. Místo toho máte možnost zapnout nebo vypnout funkci, která zabrání zobrazení reklamních bannerů a další. screen-shot-2016-11-17-at-10-57-11-amVelmi zvláštní je však přístup Firefoxu k výchozímu vyhledávači. Společnost zvolila místo Googlu, který je bezesporu jasnou jedničkou, tedy alespoň na poli vyhledávání, konkurenční Yahoo. Yahoo se však dopustilo jedné z největších datových úniků všech dob. Tento krok tak považujeme za velmi riskantní a hloupý. V aktuální verzi bohužel není možné tento krok ovlivnit, takže pokud nechcete využívat Yahoo vyhledávač, doporučíme vám se porozhlédnout u konkurence. Nicméně, neklesejte na mysli. Mozilla nám potvrdila, že možnost volby dorazí v novější verzi, která dorazí v následujících několika týdnů.

Zdroj: Techcrunch

Zdeněk Koutský

Student Střední průmyslové školy Emila Kolbena se zaměřením na Informační Technologii. Zdeněk je také velký fanoušek Applu a ke své práci používá iPhone 5s a MacBook Pro 13" Retina. Zdeněk se také věnuje sportovním aktivitám. Jeho předností je basketbal, ale také si rád zahraje na konzoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *