Skip to main content

iOS: “Move to iOS” jak přenést data z Androidu do iOS snadno a rychle (tip)

Co nevidět se v České republice začne prodávat nový iPhone 6S a jeho větší kolega iPhone 6S Plus. Oba tyto modely pojí dvě věci: výborný hardware, ale především jeden z nejpokročilejších mobilních operačních systémů na světě – iOS 9.  Apple s iOS 9 slibuje svým zákazníkům pokročilý mobilní systém zaměřený na výkon, efektivitu a úsporu energie. Jaké funkce přinese iOS 9 do Vašeho iPhonu jsme popsali v článku “20 vlastností, které bude mít Váš iPhone s iOS 9”.

Nyní se podíváme ještě na jednu novinku, která nebyla na minulé WWDC příliš probírána, a tou je aplikace “Move to iOS” neboli “Přejdi na iOS”. Apple vytvořil aplikaci, která umožní snadné přenesení všech důležitých dat z Vašeho telefonu s OS Andorid do telefonu s iOS 9. Zároveň jde o vůbec první aplikaci Applu v obchode Google Play.

move-ios-app-ios-9

Přenesení všech dat z OS Android do iOS nebylo nikdy snazší.

Aplikaci si můžete stáhnout v obchodě Google Play na Vašem zařízení s OS Android. Aplikace umožní jednoduchý a bezpečný přenos všech důležitých dat jako například kontaktů, zpráv, fotek, videa, internetových záložek, e-mailových účtů, kalendáře, pozadí plochy nebo e-knížkek. Celý přenos by měl probíhat bezdrátově pomocí wi-fi.

move-to-ios-app

“Move to iOS” toho však dokáže mnohem víc. Aplikace Vám totiž pomůže obnovit Vaši knihovnu aplikací na iOS. V praxi to znamená, že všechny aplikace dostupné zdarma – Facebook, Twitter apod. Vám budou v AppStore nabídnuty automaticky ke stažení. Na druhou stranu aplikace placené budou přidány do tzv. iTunes Wish Listu.

Po přenesení všech dat Vám aplikace nabídne možnost recyklovat zařízení, a to zdarma ve všech prodejnách Apple Store.

Přejít z OS Android na iOS není složité ani bez této aplikace. Akce však vyžaduje více kroků a je k ní zapotřebí aplikace iTunes. Pokud byste si nevěděli rady jak přenést důležitá data ze zařízení s Androidem na zařízení s iOS tak nám napište a mi Vám rádi poradíme.

POZOR: Pro ty z Vás, kteří si myslí, že aplikace Move to iOS udělá ze Samsungu zařízení s iOS, tak vězte, že neudělá. Aplikace slouží k jednoduchému přenesení dat ze starého na nové zařízení.

Zdroj: apple.com , MacRumors.com

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Komentářů: 3

  1. dobrý den koupil sem si iphone 6s a už sem udělal z těch základů abych se dostal na plochu včetně icloudu atd. a až potom se si chtěl přidat z androidu kontaky fotky a tak ale teď už nevím jak to nastavit na iphonu abych se mohl spárovat přes tu aplikaci ´´move to iOS´´ prosím o radu díky

    1. Po stažení aplikace by vám měla sama aplikace nabídnout jednotlivé kroky/návod, podle kterého když se budete řídit, tak by neměl být problém.

    2. Po stažení aplikace by vám měla sama aplikace nabídnout jednotlivé kroky/návod, podle kterého když se budete řídit, tak by neměl být problém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *