Skip to main content

Coach.me a novoroční předsevzetí (tip)

Blíží se první leden a s ním i tradiční novoroční předsevzetí.

Pokud jste každý rok odhodláni změnit své návyky a už ke konci ledna máte výčitky, že svá předsevzetí nedodržujete, mohla by být aplikace Coach.me vhodná právě pro Vás.

Jedná se o aplikaci, kterou si můžete stáhnout jak pro iPhone, tak pro Apple Watch a je zcela zdarma. Po jejím stažení stačí, abyste si vytvořili účet pomocí e-mailu nebo Facebooku. Po přihlášení si můžete vybrat z mnoha již vytvořených cílů (pokud tam ten Váš nenaleznete, není to žádný problém, můžete jej snadno vytvořit) a následně je začít plnit.

Pokud jste si v aplikaci zvolili, které návyky chcete do svého života začlenit, nebo naopak, ty kterých se chcete zbavit, můžete právě díky této aplikaci sledovat, jak se Vám daří v dosahování Vašeho cíle. Funguje to velmi jednoduše, pokud v daný den svůj cíl splníte, jednoduše kliknete na fajfku, že máte hotovo (v aplikaci si také můžete nastavit notifikace, abyste na to nezapomínali).

Snímek obrazovky 2015-12-27 v 12.25.54

Velkou výhodou je, že díky této aplikaci, budete mít jasný přehled o tom, jak se Vám daří dodržovat to, co jste si předsevzali. Zároveň se jedná o takovou malou psychologickou hru. Každodenním zaškrtáváním políčka splněno, vytvoříte řetěz zaškrtnutých políček. A co je na tom zajímavého? To, že čím více dnů budete mít odškrtnutých, tím hůř se Vám bude Vámi vybudovaný řetěz porušovat a tak svá předsevzetí prostě radši splníte, abyste se mohli fajfkou odměnit a mít dobrý pocit z toho, že jste splnili, to co jste si pro sebe naplánovali.

Mimo můžete díky této aplikaci sledovat, jak se daří ostatním lidem, kteří mají stejné cíle jako Vy. Díky tomu, že aplikace funguje také jako sociální síť, můžete s ostatními sdílet své zkušenosti, navzájem se podporovat a motivovat. Pokud nechcete, aby ostatní viděli, jak své návyky či zlozvyky zvládáte, tak to také není problém, vše se dá jednoduše nastavit. Záleží jen na Vás.

Ke stažení z AppStore:

app

Pokud chcete zavést ve svém životě nějakou změnu, nebo si třeba určit priority na následující rok, mohly by Vám také pomoct myšlenkové mapy, o kterých jsem psala již dříve.

K tvorbě své myšlenkové mapy, můžete například tuto částečně předpřipravenou:

Snímek obrazovky 2015-12-27 v 0.24.11

Přeji krásný zbytek roku a úspěšný rok 2016 🙂

Hanka Suderová

Studentka čínské filologie a kulturní antropologie s velkým zájmem o společnost Apple a její produkty. Věří tomu, že technologie by měly lidem především ulehčovat práci. Jejich největší přínos vidí ve vzdělávání, a proto tomuto tématu věnuje nejvíce času. Kromě zájmu o nejnovější technologie se ráda potápí, lyžuje a poznává cizí kultury. Twitter - @hankasuderova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *