Skip to main content

Nový iPhone SE v příštím roce nečekejte, dojde ke snížení dodávek

U Applu jsme si již za tu dobu zvykli na roční cyklus, kdy se každým rokem můžeme těšit na zcela nový iPhone. Minulý rok jsme se však stali svědky představení 4,7palcového iPhonu SE, který všem doslova vytřel zrak. Malá konstrukce, skvělý fotoaparát, a brutální výkon. 

Podle našich nejnovějších informací se však nové generace v první polovině roku 2017 nedočkáme, což potvrdil i velmi dobrý a přesný analytik Ming-Chi Kuo. Podle jeho slov se Apple snaží vydělat co nejvíce peněz na high-endových modelů, tedy iPhonu 7/Plus. Kuo předpokládá, že celkový objem zásilek iPhonů bude v první polovině roku 2017 klesat, a to díky vlažné poptávce v Číně a nejen to. Dalším důvodem je nízký počet dodávek 4,7palcových iPhonů a také absence aktualizovaného iPhonu SE. Analytik mimo jiné dodal, že se právě tento model stal nejprodávanější v první polovině roku 2016.

iphone-se-four-colors

Kuo nás však ale jen přeci lehce uklidnil. Podle něj se bude cupertinská společnost snažit snížit ceny komponentů, a to od svých dodavatelů. Z toho tedy vyplývá, že bychom se mohli dočkat i levnějších iPhonů. Nicméně také poznamenal, že ne všichni výrobci sníží své ceny komponentů. Většina výrobců má velmi slabou výchozí pozici, především kvůli opravdu silné konkurenci. Kuo dokonce věří, že například o korejského dodavatele (Samsungu) dojde i k navýšení cen.

Podtrženo sečteno, v příštím roce klesne objem zásilek iPhonů především ve druhé polovině roku 2017, a to něco mezi 35 až 40 mil. kusů.

Zdroj: MacRumors

Zdeněk Koutský

Student Střední průmyslové školy Emila Kolbena se zaměřením na Informační Technologii. Zdeněk je také velký fanoušek Applu a ke své práci používá iPhone 5s a MacBook Pro 13" Retina. Zdeněk se také věnuje sportovním aktivitám. Jeho předností je basketbal, ale také si rád zahraje na konzoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *