Skip to main content

Přehřívání MacBooku? Poradíme (tip)

Letní vedra jsou ubíjející, to každý zná. Suchý vzduch, teploty dosahující až 40 °C a uzavřený prostor, kde se nepohne ani lísteček dávají zabrat i vašim počítačům. Počítače MacBook se svým hliníkovým tělem dostávají zabrat stejně tak a možná ještě o něco více. Tělo MacBooku je celé z hliníku, a tak velice dobře vodí teplo, to má ale své pro i proti. Pro dobré odvedení tepla z MacBooku slouží větráčky, které ovšem často nemohou zvládnout takový přísun tepla samotné.

Základem pro dobré větrání je správná pracovní plocha. Ta by měla být tvrdá a poskytovat počítači dostatečnou oporu, aby větráčky mohly správně pracovat. Pokud je to možné, tak je dobré použít stojan, který by počítač zvedl ještě více od stolu a umožnil tak cirkulaci vzduchu kolem celého těla MacBooku. Práce s Macem, který leží na vašem klíně je sice pohodlná, ale v takovém počasí bych ji moc nedoporučil. Pokud z nějakých důvodů nemůžete používat MacBook klasicky na pracovním stole, tak bych sáhl po některé z pracovních podložek, které jsou dnes běžně k dostání.

Pokud však počítač používáte “správně” a větráčky stejně nestíhají odvádět všechno teplo ven z těla počítače, tak pro Vás máme tip na aplikaci, díky které jim s prací maličko pomůžete.

SMC FAN CONTROL – kontroluj přehřívání MacBooku

Screen Shot 2015-08-10 at 10.47.08Aplikace SMC FAN CONTROL slouží k ovládání rychlosti větráčků uvnitř Vašeho MacBooku. Pomocí této aplikace můžete zvýšit výkon větráků, a chladit tak Váš počítač rychleji.

Aplikaci je velice jednoduché použít a měla by být funkční na všech Macích s procesorem Intel a zabudovanými větráky. Nový MacBook tedy do tohoto výčtu nespadá.

Osobně používám tuto chytrou aplikaci už skoro tři roky a nikdy mě nezklamala. Každý však musí mít na paměti, že by rychlost větráků (zásah do systémového nastavení) měl provádět pouze pokud je to nutné.

SMC FAN CONTROL je ke stažení na tomto odkazu.

Jaké máte zkušenosti Vy? Napište nám…

 

MacBook z druhé ruky? Jedině na MacBookárna.cz

macbookarna

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *