Skip to main content

Prémiové 3D sklo pro iPhone 6/6S, 6+/6S+, 7 a 7+

Tvrzená skla jsou dnes téměř nutností, pokud chcete obrazovku svého chytrého telefonu, v našem případě iPhonu, ochránit co nejlépe. Cena těchto skel dnes startuje na 150 kč a šplhá třeba až ke 2000 Kč. Je však pravdou, že kvalitní krycí sklo za cca 300 Kč dokáže váš telefon, jehož pořizovací cena je přes 10 či 15 tis. korun, již velice dobře ochránit. Tvrzené sklo v kombinaci s některým z mnoha druhů plastových, kožených nebo gumových obalů pak zajistí, že i po několika měsících, či dokonce letech, bude iPhone jako nový.

Dnes se podíváme na jedno, ne zcela obyčejné, tvrzené sklo. Půjde o 3D variantu prémiového skla pro iPhone 6, 6S, 7 a jejich “plusové” varianty.

Jak už jsem napsal v úvodu, tak kvalitní “obyčejné” sklo dokáže váš iPhone velice dobře ochránit. Nicméně, zvláště u modelů 6, 6S a 7, potažmo jejich “Plus” varianty nejsou klasická “rovná” tvrzená skla doporučována, protože nezasahují až na zahnuté hrany displeje. Z tohoto důvodu dnes většina prodejců nabízí pro tyto modely speciální 3D sklo, které přiléhá na celý displej telefonu a chrání tak i jeho zahnuté hrany.

Není však 3D sklo jako 3D sklo…

V uplynulých týdnech jsem měl možnost vyzkoušet dva typy 3D tvrzených skel. První bylo, řekněme “obyčejné” a druhé prémiové. Rozdíl v cenovce – cca 200-300 Kč, rozdíl v kvalitě zpracování – k nezaplacení.

Rozdíl v cenovce – cca 200-300 Kč, rozdíl v kvalitě zpracování – k nezaplacení.

Když se podívám na zpracování klasického 3D skla v černé variantě, tak zjistím, že zatímco oblast displeje je z tvrzeného plastu “skla”, tak část, která zakrývá zbývající část telefonu je “pouze” z měkkého plastu. Není to samo o sobě nic špatného, jelikož ta hlavní část – tedy displej – je dobře ochráněn a nemusíte se tedy bát, že by se vám lehce rozbil. Na tomto typu tvrzeného skla mi však vadily tři věci, které se týkaly jeho zpracování, vzhledu a opotřebení. Pokud bych hovořil čistě o ochraně displeje, tak ta byla 100 %.

1) Na telefon se lepí krycí sklo pouze v oblasti displeje a ostatní části pouze přiléhají. Ochrana přední části telefonu je dobrá, vše je na svém místě, ale… Vždy jsem měl divný pocit, že když dám telefon do kapsy např. s kreditkou, tak se dostane pod přiléhající část skla a odlepí ho. To se však nikdy nepotvrdilo. Po několika týdnech používání a následného odstranění skla však zjistíte, že veškerý nepořádek z kapes, prach apod. je usazen pod přiléhajícími části krytu a je nutné jej vyčistit. Sice je to záležitost cca 1 min., ale je to něco, co mi na skle vadilo.

Pokud bych hovořil čistě o ochraně displeje, tak ta je 100 %.

2) Přechod mezi materiálem pro oblast displeje a pro tělo telefonu. Jak už jsme popsal výše, tak tvrzené sklo je vyrobeno ze dvou částí – části pro displej a části pro tělo. Naprosto chápu tuto logiku a veskrze proti ní nemohu nic namítat. To, co mi osobně vadilo byla velice zřetelná spára mezi oblastí displeje a dalšími části skla. Jsem zvyklý na celistvý povrch celé přední části telefonu a nechci vidět, kde končí displej a kde začíná tělo (v černé variantě). Tento vzhled mi kazil pocit z používání iPhonu. Nicméně, co se týká ochrany, tak zde nemohu nic namítat. Displej ochránil výborně.

3) Po cca 2 měsících používání skla byly na skle viditelné mikro škrábance. Tvrzené sklo, stejně jako další příslušenství na ochranu telefonu je především spotřební zboží a nelze očekávat, že vydrží věčně. U tvrzených skel se většinou uvádí, že by se po jednom roce měla vyměnit. Záleží však na konkrétní situaci a používání telefonu. V případě zkoušeného skla, jsem se s tím opravdu nemazlil a po dvou měsících už bylo opotřebení skla znát. Jednalo se především o drobné oděrky a mikro škrábance, které při běžném používání nevidíte, ale po zhasnutí displeje vás neskutečně rozčilují.

Pokud bych to měl shrnout, tak:

+) 100% ochrana displeje

+) ochrana přední části telefonu

+) 3D sklo přiléhá na celou přední část telefonu

+) nízká cena

-) použité materiály

-) zpracování (přiléhající vs. lepící části)

-) vzhled

A nyní už prémiové 3D tvrzené sklo pro iPhone

Prémiové tvrzené sklo je někde úplně jinde. Především, co se týká zpracování a použitých materiálů. První rozdíl, kde se projevují použité materiály je ve váze obou skel. Ačkoliv jde o drobný detail, tak i ten dodává pocit toho, že držíte v rukou opravdu kvalitní tvrzené sklo. Další výhodou “prémiovky” je, že je vyrobeno pouze z jednoho kusu skla a po nalepení tedy není možné rozpoznat, kde končí displej a začíná tělo telefonu. Stejně tak mne u tohoto skla potěšilo, že se lepí k telefonu celou plochou a ne jen částí v oblasti displeje.

Jedna věc mi však i u prémiovky ze začátku vadila, a to výřez na Home Button. Ten při správné aplikaci skla dokonale sedí, ale kvůli tloušťce skla a vlastně i kvůli použitému materiálu se může z počátku zdát trochu ostrý. Sklo vystupuje nad displej a Home Button, je tak níže než je člověk zvyklý z používání iPhonu bez krycího skla. Předpokládám, že je to jen cca jednotýdenní problém, na který si člověk rychle zvykne.

+) 100% ochrana displeje

+) použité materiály

+) zpracování/vzhled

+) cena

-) “ostrá” hrana okolo výřezu na Home Button

 

Závěrem jen dodán, že obě skla váš iPhone 100% ochrání a pokud hledáte kvalitní ochranu displeje za pár korun, tak klasické 3D tvrzené sklo vám bude určitě vyhovovat. Pokud však hledáte tvrzen sklo, které bude vašemu iPhonu jednoduše sedět, bude stylový a bude vám zpříjemňovat pocit z používání iPhonu, tak určitě sáhněte po jednom z prémiových tvrzených skel.

Aplikace tvrzeného skla je polovina úspěchu, a proto se před nalepením právě koupeného krycího skla mrkněte na krátké instruktážní video, které najdete v našem článku zde.


S e-shopem Tvrzenýsklo.cz spolupracujeme již nějakou sobu a ceníme si na něm hlavně toho, že:

  • produkty mají reálně skladem v České republice
  • Vaši objednávku odesílají do 24 hodin od jejího provedení
  • dávají 2 roky záruky na veškeré zboží
  • nenašli jsme lepší poměr ceny a kvality
  • jsou k dispozici 24/7

TvrzenýSklo.cz najdete i na Facebooku, kde jsou pravidelně sdíleny nejen všechny nově naskladněné položky, ale také pravidelné akce a soutěže.

E-shop našeho partnera TvrzenýSklo.cz:

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *