Skip to main content

Z AppStore: Dva alternativní prohlížeče pro iOS (tip)

Nevyhovuje Vám originální jablečný internetový prohlížeč Safari? Pak nezoufejte. V App Store jsou hned dvě opravdu povedené alternativní aplikace, které určitě znáte i z desktopu. Vybral jsem dvě, které jsou podle mě nejpovedenější, a to Opera Mini a Chrome.

Opera Mini – internetový prohlížeč

Samotná aplikace se ovládá opravdu příjemně a nabízí široké možnosti prohlížení. Největší výhodou této původem norské aplikace je jednoznačně řežim šetření dat. To využijí především čeští uživatelé, kteří mnohdy s dostatkem mobilních dat bojují.  Opera nabízí také ukládání stránek pro offline prohlížení a další “dnes již tradiční” možnosti.

IMG_0276

Ke stažení v AppStore:

prohlížeč opera appstore

Jestli-že hledáte webový prohlížeč, který má jednoduché a přesto nádherné prostředí, tak je Opera browser přímo pro Vás.

Chrome – internetový prohlížeč od Googlu

Největší výhodou webového prohlížeče od společnosti Google je možnost vyhledávání hlasem. Tato možnost překvapivě velmi dobře rozeznává slova, která říkáte, a výrazy tak vyhledá bez jakéhokoliv problému.

IMG_0274

Ke stažení v AppStore:

prohlížeč chrome appstore

Google Chrome také umožňuje zobrazení stránek, které máte aktuálně otevřené na svém PC či Macu. Chrome dále nabízí anonymní prohlížení, neomezené množství otevřených oken, rozšíření a mnohem více.

Co se týče designové stránky, tak se mi webový prohlížeč od Googlu moc nelíbí. Svým vzhledem mě více zaujala Norská Opera. Každpádně, každému vyhovuje něco jiného.

Zdeněk Koutský

Student Střední průmyslové školy Emila Kolbena se zaměřením na Informační Technologii. Zdeněk je také velký fanoušek Applu a ke své práci používá iPhone 5s a MacBook Pro 13" Retina. Zdeněk se také věnuje sportovním aktivitám. Jeho předností je basketbal, ale také si rád zahraje na konzoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *