Skip to main content

Beats Pro – Vážně jsou tak špatná, jak říkají ostatní? (recenze)

O sluchátkách Beats se toho mnoho napovídá. Jsou dobrá, špatná, kvalitní, nekvalitní, předražená, odpad, skvost atd… Takovýchto dohadů je celá řada, ale nechme je teď stranou a pojďme se podívat jaká jsou sluchátka Beats dle mých zkušeností.

Proč jsem si koupil Beats Pro? Protože podle samotného Beats jsou to ty nejlepší sluchátka, které si od nich můžete koupit. Pojďme se na ně podívat blíže.

beats1Obsah balení:

 • Sluchátka Beats Pro, bílá
 • Sluchátkový kabel (točený) 1,5 m
 • Kabel pro připojení k telefonu
 • Návod i s nálepkou Beats by dr. Dre
 • Katalog produktů
 • Hadřík
 • Obal na sluchátka

Design a zpracování

Wow efekt nastal hned poté, co mi pošťák zazvonil u dveří, já zaplatil, vzal nůž, rozbalil sluchátka a říkal si “Hmm…vážně super sluchátka”.

Hned na začátek musím říct, že kovové tělo vypadá vážně skvěle. Sluchátka jsou vyrobena z hliníku, což jim dodává prémiový vzhled. Problém je ale to, že hliník je sice pevný, ale v některých situacích o dost náchylnější na poškrábání než třeba plast nebo jiný druh materiálu. Na to, z čeho jsou sluchátka vyrobena váží pěkných 40 g. Sluchátka jsou celkově kvalitně zpracovaná. Použité materiály nezbývá než pochválit. Kovové panty jsou něco, co mě zprvu příjemně překvapilo, ale po čase mi začaly trochu vrzat, což mě u takových sluchátek zarazilo. Možná jsem až moc zkoumal každý detail sluchátek a normálně bych si toho ani nevšiml. Jinak je konstrukce sluchátek uzavřená a mušle sedí dobře na uších. S pohodlím při poslechu jsem neměl problém.

sluchatka

V balení je kromě sluchátek, kabelů a dalších drobností také praktický obal, ten opravdu musím ocenit. Je to vážně praktické a pokud si někdo potrpí na stylu (jako že s takovými sluchátky asi každý), tak obal sluchátka výborně doplňuje. Pokud chcete sluchátka dát do obalu musíte je poskládat, ale to je jen maličkost.

Za zmínku stojí také samotné balení, to úplně vybízí aby jste si ho někde vystavili.

Sluchátka jsou v dnešní době stylovým doplňkem a v Beats to dobře vědí. Beats Pro jsou tedy vzhledem ke svému zpracování a použitým materiálům opravdu povedeným stylovým kouskem. Ale není to jen o vzhledu…Co zvuk?

Zvuk

Co se týká zvuku, tak ten je na velice slušné úrovni. Někteří ho popisují jako příjemný. Já říkám, že je velice příjemný, a je vhodný pro nepřeberné množství stylů. Basy jsou u sluchátek výrazné, možná pro někoho více, než preferuje, ale vše je v mezích normálu. Osobně jsem s hloubkami neměl žádný problém a zvuk byl takový “mohutný”, a to já můžu.

detail

Výšky a středy nejsou předimenzované a poslech je, jak jsem už psal, velice příjemný. Ve vyšší hlasitosti už člověk nějaké ty chyby najde, ale to už tu mluvíme o protočení “kniplu” hlasitosti o 360%. Prostě a jednoduše, zvuk musím pochválit, ale…

O Beats Pro se píše, že jsou to sluchátka vyrobena profesionály pro profesionály, pro použití v nahrávacích studiích nebo Dj-ingu. K tomuto bych osobně moc nepřikláněl, jelikož se domnívám, že do studia nebo na pódium patří jiná sluchátka. Jsme přesvědčený o tom, že sluchátky Beats nepohrdne nikdo, kdo chce mít kvalitní zvuk pro každodenní poslech hudby na cestách, v práci nebo ve škole, a přitom mít stylový doplněk.

vrch

Beats jsou prémiová značka o čemž svědčí i cena. Pokud je někdo chce, potom se ale nekouká na cenu. Sluchátka Beats se stala celosvětovým hitem a nemyslím si, že je to jen díky dobrému marketingu. Svým zpracováním a zvukem si získala mnoho posluchačů a to už o něčem svědčí.

Možnosti propojení

Na závěr se jen krátce zmíním o možnostech propojení sluchátek Beats s dalšími zařízeními. Kromě klasického 1,5 metrového točeného kabelu v balení najdete také menší kabel pro propojení sluchátek. To však není nic neobvyklého. Mě velice potěšilo, že sluchátka díky dvojitému vstupu/výstupu lze propojit s dalšími sluchátky a tedy možnost sluchátka řetězit. Myslím, že to je jednou z výhod sluchátek a kdekdo ji ocení.

Plusy:

 • Design a zpracování
 • Kovové  tělo, které je zároveň i mínusem (větší náchylnost k poškození )
 • Příjemný zvuk
 • Možnost propojení
 • Celkový obsah balení

Mínusy:

 • Kovové tělo
 • Výraznější basy (pro někoho)
 • Cena (pro někoho)
 • Horní měkká část by mohla být více vypolstrovaná.

Doufám, že se vám má recenze líbila. Pokud ano, tak dejte třeba “like”. Do budoucna se určitě těšte na další recenze, novinky a spoustu dalších informací o Beats, ale především ze světa Apple.

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *