Skip to main content

Kovový skládací stojánek pro Apple iPad a podobná zařízení (recenze)

Předmětem dnešní recenze je kovový a velice praktický stojánek pro iPad. Tento stojánek však nemusíte využít pouze s iPadem, protože je kompatibilní prakticky se všemi tablety do deseti palců. Svůj iPad můžete položit jak na výšku, tak na šířku.

Stojánek mi dorazil v poměrně kompaktním balení. Ihned po rozbalení jsem zjistil, že se v krabičce nachází jak kovový stojánek, tak semišové pouzdro, do kterého je možné v případě potřeby složený stojánek vložit. Vhledem k tomu, že stojánek je kovový, je docela těžký. Jeho váhou jsem byl velice překvapen. Očekával jsem, že hmotnost bude o něco menší. Využít tento stojan můžete například ve vlaku, letadle, doma či na pracovním stole. Je velice kompaktní, praktický a v kufru, nebo batohu Vám nezabere mnoho místa.

Prodejce u svého produktu uvádí:

Tento kvalitní kovový skládací stojánek pro Apple iPad můžete použít buď v ležící poloze – ideální pro psaní na iPadu, nebo v poloze horizontální jako klasický stojánek. Stojánek má exkluzivní kovový design s pogumovanými nožičkami pro bezpečné usazení.

  • Možnost umístění iPadu do dvou různých poloh – na psaní a jako klasický vertikální stojánek.
  • Pogumované konce pro lepší usazení.
  • Vysoce kvalitní materiál – elegantní kovový design.
  • Zvýší proudění vzduchu kolem Vašeho zařízení – tím brání jeho přehřívání.
  • Možnost složení a pohodlné manipulace.
  • Vhodný pro Apple iPad 1. / 2. / 3. / 4.gen., iPad Air 1. / 2.gen., iPad mini / mini 2 / mini 3 / mini 4 a podobná zařízení.
  • Součástí balení je černé semišové pouzdro.

Výrobce uvádí, že stojánek zvýší proudění vzduchu kolem zařízení a tím brání přehřívání. Upřímně nevím, zda to má opravdu praktický význam. Za 5 let používání iPadů a iPhonů se mi ani jednou nestalo, že by se mi zařízení přehřálo.

kov.stoj.7Stojánek můžete používat ve dvou polohách. Můžete si stojan pohodlně nastavit jak pro psaní, tak sledování filmů či videí. Jelikož je stojan kovový, tak by se o tento materiál mohl iPad, či jakýkoli jiný tablet, poškrábat. Tomu však zabraňují pogumované konce, které tablet drží na místě. Manipulace se stojánkem je velice pohodlná a celkově z něj mám velice dobrý dojem. Je kvalitně zpracovaný, nikde nic nevrže atd. Pokud rádi cestujete, tak je možné stojánek složit do kompaktních rozměrů.

Jediné co mi na stojánku trochu vadí, je provedení gumových „paciček“, které drží tablet ve správné poloze. Nevypadají totiž nijak exkluzivně, a myslím si, že za nějaký ten měsíc používání se buď zničí nebo odpadnou. Podobně jsou na tom panty, které drží tyto vystouplé „pacičky“. Již po prvním vybalení měly celkem vůli, takže nedokážu s jistotou říci, jak budou vypadat po pár měsících skládání stojánku do pouzdra.

Stojánek doporučuji těm, kteří nechtějí, aby jejich jablečný tablet ležel na stole a bojí se poškrábání zad tabletu. Velice se mi líbí kompaktnost celé konstrukce, kvalita materiálu a dvě nastavitelné polohy. Jako jediné mínus uvádím pogumované „pacičky“ a jejich panty.

Stojánek hodnotím 80%

Stojánek můžete zakoupit v internetovém obchodě applemix.cz za 499,- Kč.

Plusy +

Kompaktní velikost

Zpracování (kvalitní materiály)

2 nastavitelné polohy

Minusy –

Pogumované konce nevypadají moc kvalitně

Zpracování pantů

Další příslušenství na AppleMix.cz

applemix(468x60)

Marek Smékal

Jsem mobilní fanoušek, používám jablečná zařízení. Mám firmu, pracuji a studuji. Rád sportuji (lyže, běh, golf), mám rád dobré filmy a seriály. Sledujte mě na Twitteru :) - @MarekSmekal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *