Skip to main content

Made by Eagles – dřevěná stylovka pro iPhone (recenze)

Made by Eagles Pouzder, obalů a krytů je pro iPhone nespočet. Málokterý obal je ale natolik hezký a chotylový, že neničí design samotného iPhonu a dodává mu ještě luxusnější vzhled. Jeden takový nám k recenzi poskytli pánové z Eagle Studia.

Made by Eagles nabízí pouzdra pro mobilní telefony (nemusí to být pouze iPhony) a také skiny, tj. fólie z různých druhů dřevin. Jedná se o dřevěnou dýhu, kterou si na telefon nalepíte. Výběr je opravdu široký – od třešně, javoru před dub, týk až po palisandr či olivové dřevo. Každý si tedy přijde na své a určitě si vybere. Pro uživatele je asi nejdůležitější barva dřeva, která se pohybuje v několika odstínech – přes světlé až po velice tmavé. Záleží, co preferujete.

Obal nám dorazil ve stylové, minimalistické a hlavně papírové krabičce, kde jsem kromě obalu našel také vzkaz od jisté „Kačky“, která mi poděkovala, že používáme ručně vyrobený, kvalitní kryt. Vlastnoruční podpis vcelku potěšil, protože to dělá dojem, že si s krytem někdo opravdu dal práci.

Svého telefonu se dotknete v průměru 150x za den, a přesně proto si s výrobou každého krytu opravdu vyhrajeme. Všechny naše laserem řezané kryty jsou ručně broušené a ošetřené  několika vrstvami přírodních olejů, které zvýrazní kresbu dřeva, a navíc ho chrání před UV zářením a zvyšují jeho odolnost.

Podobné představení si můžete přečíst také o každé nabízené dřevině, v našem případě prezentuje stránka dub takto: „DUB, 100% dřevěná dýha. Představte si chuť dobré whisky, brandy nebo sherry. Bez tohohle dřeva, v němž léta zrají, by takové byly jen těžko.

První dojmy

Po vyjmutí krytu z papírové krabičky jsem byl mile překvapen – kryt je opravdu velice lehký a tenký. Působí dojmem, že Váš iPhone (nebo jiný smartphone) vcelku ochrání. Pouzdro je tvořeno po obvodu černým, na dotyk velice příjemným plastem a na zadní straně se pyšní opravdovým dřevem. Všechny výstupy na tlačítka jsou velice pečlivě vyřezané, takže se nemusíte bát, že by kryt bránil v mačkání tlačítek hlasitosti, či v nabíjení. Jak jsem již psal, obal je velice lehký a tenký, takže s ním Váš iPhone nijak nepřibere a v ruce působí stále velice tence. Dřevo působí na omak moc příjemně a pokud si k němu přičichnete, cítíte, že dřevo bylo olejováno. To dodává krytu jakýsi punc exkluzivity. Ve spodní části dřeva je vygravírováno logo společnosti. V e-shopu je také možné zvolit vlastní design a vygravírují Vám, co jen budete chtít. Co se hmotnosti týče, pouzdro váží pouhých 15 g (pro porovnání, normální pouzdra se pohybují cca kolem 20 g). Pouzdro je kompatibilní jak s iPhonem 6, tak také s nejnovějším 6S. To stejné platí o iPhonu 6 Plus a tak dále. Zajímavostí a jistým malým plusem je fakt, že se pouzdro vyrábí v České republice.

V e-shopu si můžete nakombinovat různé barvy dřevin s různými barvami okolního plastu tj. můžete si namixovat například bílou, plastovou variantu s tmavým dřevem atd., což ještě zvýrazní individualitu a exkluzivitu obalu.

Krabička a pouzdro

Hmotnost obalu

Srovnání s konkurencí

Pár měsíců již používám originální Apple Silicon Case, na které jsem psal recenzi ZDE. Je tedy na místě, abych tyto obaly srovnal. Jakmile jsem na svůj iPhone nasadil dřevěný kryt, měl jsem obavu, že mi telefon může nechtěně vyklouznout z ruky (to je ale pouze otázka zvyku a každý to může vnímat jinak). To jsem u originálního obalu od Applu neměl, což je zapříčiněno hlavně materiálem, z něhož je vyroben. Silikonový obal působí v ruce stabilněji a mám pocit, že si mohu telefon v ruce více přehazovat a hrát si s ním. Stylovost a líbivost se ovšem asi nedají srovnávat, zde vede právě recenzovaný dubový obal od Eagle Studio. Plusem je také to, že pokud s ním půjdete po ulici, určitě si Vás pár lidí všimne :). Upřímně, dřevěných obalů jsem venku moc neviděl. Když nad tím tak přemýšlím, spíše žádný. I když je nadpis této části recenze „Srovnání s konkurencí“, tento obal prakticky konkurenci nemá, protože je jisté, že Made by Eagles si jde trochu jiným směrem než všichni ostatní výrobci.

IMG_0471

IMG_0472

Eagle Studio

Jak je na tom obal s ochranou telefonu?

Když už jsem u toho srovnávání, tak nesmím zapomenout na jednu důležitou věc. Některá jiná pouzdra a kryty zasahují až přes hrany displeje, takže pokud položíte iPhone displejem dolů, telefon leží na hranách obalu, nikoli na displeji. Z toho plyne, že i následkem pádu se nemůže displej rozbít (pokud tedy padne na hranu displeje a nezasáhne ostrý předmět). Tuto vychytávku moc obalů nemá, a bohužel ji nemá ani obal od Made by Eagles. Obal sice lehce zasahuje na hrany displeje, ale velice málo a v případě pádu hrany nejspíš neochrání. Na druhou stranu se nejedná o moc velký problém a je to otázka spíše preferencí daného uživatele. Pokud máte na svém iPhonu ochranou fólii nebo tvrzené sklo, není co řešit. Jedná se o klasické pouzdro, které Vám ochrání záda a hrany iPhonu více než hrany displeje. Pouzdro je konstruováno tak, že na horních a dolních stranách jsou výřezy, které nechrání hrany smartphonu. Hrany jsou chráněny pouze na bočních hranách telefonu.

Pouzdro jinak působí velice kvalitním dojmem a je tvrdé, takže bych se nebál, že by telefon dostatečně neochránil, například před nárazem na tvrdou zem.

IMG_0470

Závěr

Náš recenzovaný kryt je z pravého dubu a stojí 490,- Kč (verze pro iPhone 6/6S). Objednat si jej můžete přímo ZDE.

Komu mohu tedy pouzdro doporučít? Jsou to ti, kteří chtějí neokoukaný, ručně vyrobený obal a chtějí se odlišit od masově používaných plastových, či kožených obalů a pouzder. Kryt ochrání Váš iPhone jako každý jiný plastový obal na trhu. Co se ceny týče, tak na to, že je obal opravdu dřevěný, stojí jen 490,- Kč. To je, myslím si, dobrá cena za to, že budete po ulici chodit s neokoukaným a stylovým pouzdrem a nejeden člověk si Vás tak všimne. Verze pro vetší iPhony je ovšem dražší.

Pomalu se blížíme ke konci naší recenze, kde bych rád ohodnotil tento dubový obal 90 %. Rozhodně doporučuji jeho koupi těm, kteří chtějí stylovku za celkem přijatelnou cenu, a nechtějí dávat téměř 1 000,- Kč za originální Apple obal, či nějaký jiný plastový kryt. Pouzdro mě velice mile překvapilo a jsem rád, že nám ho e-shop Made by Eagles zpřístupnil na recenzi. Tímto bych jim ještě jednou rád poděkoval! Na e-shopu je možné zakoupit i kryty na starší jiné modely iPhone, jako např. iPhone 5/5S/5SE.

DSC_0130

Hodnocení Made by Eagle dubového obalu:

Plusy +

  • Styl, pravé dřevo
  • Velice lehký, nijak neporušuje design iPhonu
  • Příjemný na dotek
  • Kompatibilní s verzí 6 a 6S (stejně tak 6 Plus atd.)
  • Dostupné i pro jiné druhy telefonů (Galaxy S atd.)
  • Vyroben v České republice
  • Cena

Mínusy –

  • Nechrání hrany displeje

E-shop Made by EAGLE:

Made by Eagles

Marek Smékal

Jsem mobilní fanoušek, používám jablečná zařízení. Mám firmu, pracuji a studuji. Rád sportuji (lyže, běh, golf), mám rád dobré filmy a seriály. Sledujte mě na Twitteru :) - @MarekSmekal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *