Skip to main content

Safari 10 přináší důležité funkce a opravy chyb, stahujte!

Apple po velmi dlouhém testování konečně zveřejnil finální podobu nového operačního systému macOS Sierra, který je dostupný zdarma.

Americká firma sídlící v Cupertinu si pro své uživatele v úterý, přesněji včera 20. září, připravila finální verzi velmi očekávaného operačního systému macOS Sierra. S tím samozřejmě souvisí i aktualizace nejrůznějších aplikací, které jsou v systému absolutní prioritou. Jednou z nich je například webový prohlížeč Safari. Ten se během včerejšího dne dočkal updatu s označením Safari 10. Na první pohled se jedná o verzi dostupnou pouze na macOS Sierra. Ovšem opak je pravdou. Aplikace Safari ve své desáté verzi je dostupná taktéž pro uživatele předchozích verzí OS X – Yosemite a El Capitan. Update lze samozřejmě stáhnout z Mac App Storu, a to zcela zdarma.

Safari 10

Safari 10 pro OS X Yosemite a OS X El Capitan zcela pochopitelně nenabízí nové funkce, tak jako pro macOS Sierra. Ano, řeč je především o podpoře bezkontaktního platebního terminálu Apple Pay figurující nově taktéž na webovém rozhraní. Dále se uživatelé starších operačních systémů nedočkají podpory video funkce „picture-in-picture“ a další. Nicméně, i bez těchto novinek se v aktualizaci s číselným označením 10 nachází mnoho zajímavého.

Jaké jsou nejdůležitější novinky v Safari 10?

  • Podpora Safari Extensions, neboli rozšíření, a to pro aplikace jako 1Password, Save to Pocket, DuckDuckGo, a mnoho dalších.
  • Nové záložky v navigační liště, včetně dvojitého poklepání na složku.
  • Lehce pozměněná designová podoba záložek a náhledu do historie.
  • Upřednostňuje HTML5 video pro rychlejší načítání, úspory energie v baterii a vyšší bezpečnost.
  • Zlepšuje zabezpečení spouštěním plug-inů jen na autorizovaných webových stránkách.
  • Vylepšuje automatické vyplňování a přidává podporu pro automatické vyplňování údajů pro kterýkoli kontakt v Kontaktech.
  • Zlepšuje formátování ve zobrazení čtečky.
  • Pamatuje si úroveň zvětšení každé stránky.

Safari 10 mimo jiné přináší zlepšenou stabilitu a celkový výkon prohlížeče. Důležitou roli hraje též bezpečnost, na kterou se společnost Apple zaměřila a vylepšila ji.

Už jste si nainstalovali nejnovější verzi operačního systému macOS Sierra? Pokud ano, jaké jsou vaše první dojmy? Napište nám to do komentářů pod samotný článek!

Zdroj: MacRumors

Zdeněk Koutský

Student Střední průmyslové školy Emila Kolbena se zaměřením na Informační Technologii. Zdeněk je také velký fanoušek Applu a ke své práci používá iPhone 5s a MacBook Pro 13" Retina. Zdeněk se také věnuje sportovním aktivitám. Jeho předností je basketbal, ale také si rád zahraje na konzoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *