Skip to main content

Sea Hero Quest: Je to více než jen hra….

Sea Hero Quest je více než jen zábavná hra!

Sea Hero Quest je unikátní projekt, za kterým stojí Deutsche Telekom. Tato hra byla vytvořena ve spolupráci s Alzheimer’s Research, University College London, University of East Anglia a herními vývojáři Glitchers. V čem je tato hra tak výjimečná? Jedná se o první mobilní hru na světě, která může vědcům pomoci se získáním dat pro výzkum demence a Alzheimerovy choroby. Tato hra je pro iOS  samozřejmě dostupná zcela zdarma.

Ke hře Sea Hero Quest je vytvořen velmi hezký příběh, který nadaboval Ivan Trojan:

Během hraní této hry se plavíte po moři a fotíte jeho obyvatele. Sea Hero Quest je hra zaměřená především na orientaci v prostoru, protože její zhoršení je jedním z průvodních jevů Alzheimerovy choroby.

Sea Hero Quest

Díky dvěma minutám hraní, poskytnete vědcům takové množství dat, na jejichž získání by normálně potřebovali 5 hodin. Díky velkému množství dat, která hraním této hry poskytnete, může být výzkum Alzheimerovy choroby urychlen až o několik desítek let. Na základě tohoto výzkumu by vědci v budoucnu mohli vyvinout nové diagnostické testy, které by mohly pomoci v léčbě Alzheimerovy choroby.

 

Díky dvěma minutám hraní, poskytnete vědcům takové množství dat, na jejichž získání by normálně potřebovali 5 hodin. 

 

Pro získání více informací o této nemoci a projektu, doporučujeme například toto video:

Veškerá data, která o Vás tato hra získá, jsou anonymizována a následně odesílána na zabezpečený server. Dobrou zprávou také je, že není nutné uvádět žádné osobní údaje – je to zcela dobrovolné. Vyplněním několika údajů (pohlaví, věk a země původu) se však zvyšuje hodnota získaných dat.

My už hrajeme, abychom pomohli. Přidáte se k nám?

Ke stažení v AppStore zcela zdarma:

AppStore

Hanka Suderová

Studentka čínské filologie a kulturní antropologie s velkým zájmem o společnost Apple a její produkty. Věří tomu, že technologie by měly lidem především ulehčovat práci. Jejich největší přínos vidí ve vzdělávání, a proto tomuto tématu věnuje nejvíce času. Kromě zájmu o nejnovější technologie se ráda potápí, lyžuje a poznává cizí kultury. Twitter - @hankasuderova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *