Skip to main content

Spotify se v předchozím týdnu dostalo do problémů. Víme proč.

Švédská hudební streamovací služba Spotify před pár dny zjistila vskutku zajímavou informaci. Podle všeho jde o šířící se malware.

Švédská hudební streamovací služba Spotify před pár dny zjistila vskutku zajímavou informaci. Podle všeho se její oficiální aplikací šířil škodlivý software (tzv. malware). Na tohoto nevídaného hosta mohli narazit především uživatelé bezplatné verze služby Spotify. Po takřka celém internetu se šířily zprávy, ve kterých si posluchači stěžovali na již zmíněné problémy.

Spotify

Uživatelé hudební streamovací služby oznámili, že oficiální aplikace Spotify automaticky otevírá jejich výchozí webový prohlížeč, poté se otevře zamořená stránka malwarem. Ovlivněni byli nejen majitelé Macu, ale taktéž Windowsu či Linuxu.

Škodlivý software se de facto dostal na každý operační systém, na kterém bylo možné nainstalovat oficiálního klienta Spotify. Postižení uživatelé posílali své stížnosti jak na oficiální webové stránky, tak také na sociální síť Twitter, kde služba mimo jiné vlastní účet.

Spotify

Zdá se, že problém spočíval v jednom z inzerátu společnosti Spotify. Samotná firma se mimo jiné k celé situaci oficiálně vyjádřila.

Identifikovali jsme chybu, díky které malý počet uživatelů zažil problémy s automatickým otevíráním výchozího webového prohlížeče. Chyba je na naší straně, nikoliv uživatele. Na naší bezplatné vrstvě se nacházela reklama, která veškeré škody napáchala. Nyní jsme vše opravili, omlouváme se za nepříjemnosti.

Bezplatnou verzi používá denně více než deset milionů uživatelů, kterým se při poslechu hudby spouštějí reklamy. Celkový počet uživatelů Spotify čítá více než sto milionů, z toho 40 milionů předplatitelů. Nicméně, nejedná se o první problém s malwerem, který tuto společnost postihl. V roce 2011 byl vypuštěn nebezpečný software, který se vydával za bezpečnostní záplatu operačního systému Windows. Bohužel koncový zákazník nemohl tušit, zda se jedná o malware, či nikoliv.

Zdroj: Telegraph

Zdeněk Koutský

Student Střední průmyslové školy Emila Kolbena se zaměřením na Informační Technologii. Zdeněk je také velký fanoušek Applu a ke své práci používá iPhone 5s a MacBook Pro 13" Retina. Zdeněk se také věnuje sportovním aktivitám. Jeho předností je basketbal, ale také si rád zahraje na konzoli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *