Skip to main content

iOS: Získejte iWork a iLife zdarma

Koupili jste si nový iPad Air, iPhone 5S/5C, iPhone 6/6+ a nemáte k dispozici balík iLife a iWork zdarma? V článku se dozvíte jak tento problém vyřešit.

Od představení iOS 7 (konec roku 2013) by každý nový zákazník (myšleno majitel nového přístroje od Applu počínaje iPhonem 5S a 5C) měl mít k dispozici kancelářský balík iWork (Pages, Numbers, Keynote) a balík iLife (iMovie, GarageBand) pro iOS zcela zdarma. U většiny zařízení to není žádný problém a každý, kdo na tyto balíčky má nárok je bez problému získá. Pokud tyto balíčky nejsou již předinstalované v zařízení, tak Vás sám při první návštěvě AppStoru vyzve k jejich stažení Váš přístroj. Co ovšem dělat v případě, kdy jste si koupili nový iPad Air nebo iPhone a nemáte iWork a iLife k dispozici zdarma?iLife-1

V takovém případě nezoufejte, vše se dá řešit. Nabízejí se dva způsoby jak na to: pomocí Apple Support nebo s pomocí Apple ID Vašeho známého, který tyto aplikace má již “zakoupené”. V obou případech získáte obě sady aplikací zdarma, ale pouze ta první je, řekněme, legální.

ios8_app_store_featured_balance

Výchozí situaci jsme si tedy nastínili – koupili jste nový přístroj Apple a nemáte zdarma k dispozici sadu iWork a iLife. Ze své zkušenosti vím, že v mnoha Apple resellers Vám s tímto problémem nepomohou. Řešením je zavolat na infolinku pro podporu iTunes Storu. Poté se nechat spojit přímo s člověkem, se kterým problém vyřešíte. Při hovoru mějte po ruce zařízení, kterého se problém týká a zjistěte si jeho seriové číslo. Poté, co budete spojeni s operátorem jednoduše shrnete, jaký máte problém a zmíníte se, že stejný problém měl Váš známý a touto cestou se mu podařilo jej vyřešit. Samotný operátor nic nezmůže, ale důležité je, že kontaktuje přímo Apple Support for iTunes v Anglii a skrze jejich interní chat jim sdělí Váš požadavek/problém a Vaše údaje: seriové číslo zařízení a Apple ID. Apple Support v Anglii, po jejich ověření a zjištění, že na aplikace máte nárok, obratem zašle sérii kódů, pomocí kterých si všechny aplikace ze sad iWork a iLife stáhnete zdarma. Kódy využijete jako Gift Cards přímo v AppStore v záložce “Redeem”.

A na závěr jedna malá rada. Infolinka Apple Support je velice často přetížena a na spojení s operátorem tak můžete čekat i 30 minut. Největší zatížení linky je však z kraje pracovního týdne. Vyplatí se tak hovor směřovat spíše na středu či čtvrtek, kdy čekací doba už není tak velká nebo dokonce žádná. Celý hovor pak nemusí zabrat ani 30 minut, pokud víte co přesně potřebujete a jak to řešit.

Setkali jste se s tímto problémem? Pomohl Vám jej článek vyřešit? Nebo máte jiný problém a nevíte si s ním rady? Kontaktujte nás.

Jan Šmíd

Nadšenec pro produkty a společnost Apple. Na Appleton.cz pro Vás připravuje řadu zajímavých článků od novinek, přes recenze, až po užitečné návody. Právě poslední zmíněná sekce je ta, které věnuje největší pozornost. Jeho hlavním cílem je pomoci čerstvým uživatelům zařízení Apple, a proto pro ně tvoří sérii článků "Pro začátečníky".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *