Skip to main content

iPhone: Jak zvýšit výdrž baterie až o hodinu (návod)

Věděli jste, že když budete svůj iPhone pokládat displejem dolů, tak vám při příchozí SMS pouze zavibruje a když nahoru, tak se displej rozsvítí? Tímto způsobem je možné zvýšit výdrž baterie až o jednu hodinu.

ios

iOS 9, který Apple vypustil do světa teprve před měsícem se těší značné oblibě a zažívá raketový start. Dokonce i přes počáteční problémy se zdá, že iOS 9 bude jedním z nejoblíbenějších iOS vůbec. Již dříve jsme pro Vás připravili články, které se zabývají novými funkcemi a vlastnostmi iOS 9 – např. iOS, máme v ČR o co stát? nebo 20 vlastností, které bude mít Váš iPhone s iOS 9 – a nyní se podívám ještě na jednu.

Apple při představení iOS 9 slíbil, že jednou z hlavních vlastností iOS 9 bude nízká spotřeba baterie. Při propagaci se pak zaměřil hlavně na tzv. úsporný režim baterie, který šetří baterii tím, že vypne některé “nepotřebné” vizuální funkce. Pokud jste si však mysleli, že úsporný režim je to jediné, co iOS 9 nabízí, tak vězte, že není. iOS 9 totiž obsahuje ještě jednu funkci, která není tak propagovaná jako ta předchozí, ale může prodloužit výdrž baterie až o 1 hodinu. Jen k tomu potřebuje Vaši pomoc.

Velkým žroutem baterie je totiž mj. displej. Ten spolyká při běžném používání s automatickým jasem 10 až 20 % baterie. Apple nyní přišel s velice jednoduchou funkcí, která šetří baterii tím, že rozsvěcuje displej jen tehdy, kdy je to nutné. iPhony 5S a novější k tomu využívají pohybové senzory, které zjistí v jaké pozici se telefon zrovna nachází – zda leží displejem dolů/nahoru nebo zda je zastrčený v kapse  – podle toho pak displej rozsvítí nebo jen zavibruje. Tato funkce funguje i s obalem překrývajícím displej.

Funkce by měla být zapnutá automaticky, ale jestli si nejste jisti, tak ji najdete zde: NASTAVENÍ –> SOUKROMÍ –> POHYB A KONDICE –> SLEDOVÁNÍ KONDICE

Podmínky

  • iPhone 5S nebo novější
  • iOS 9

V příštím článku Vám popíši, jak v hlučném prostředí nepřehlédnete žádnou SMS nebo příchozí hovor, a také jak zvýšit zabezpečení vašeho Apple zařízení.

Autor: Ladislav Tlapák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *